Rob pro Ciné Télé Revue (červen 2012)

14. května 2013 v 14:31 | Ajjinka |  Rozhovory
V Cosmopolis jsi byl na kontrole prostaty. Je ta tvoje taky asymetrická?
Rob: (směje se) Ještě jsem ji nedal zkontrolovat! Všichni o tom mluví, je šílený, jak ta scéna lidem utkvěla.

Cítil ses na to vzít tuhle roli?
Rob: Když mi David Cronenberg zavolal, byl jsem uprostřed natáčení Breaking Dawn. Zbývaly jen tři týdny. Vrhnul jsem se na scénář hned, jak jsem přijel domů a přečetl ho jedním dechem během jedné noci. Bylo to velmi silné, komplexní a šílené, ale i velmi zábavné!

Tvoje postava pořád mluví, nebál ses?
Rob: Riziko selhání bylo obrovské. Nejdříve jsem Davidovi řekl, že se na takovou výzvu necítím. Bylo tam až moc tlaku, ale David mě přesvědčil. I přesto, že jsem ničemu ve scénáři nerozuměl (směje se).

Co jsi nepochopil?
Rob: Pro Cronenberga všechno dávalo smysl. To, že jsem já něčemu nerozuměl, mu žíly netrhalo. Víc ho zajímalo moje zahrání role. Svět financí pro mě nic neznamená. Film v sobě má až absurdní snahu o moc. Ale není to konec světa, je to znovuzrození, protože tenhle svět potřebuje očistit.

Tvoje postava se snaží uniknout od sebe samotného. Jsi slavný a paparazzi ti slídí za zadkem, zažíváš tedy to samé?
Rob: Snažím se na to nemyslet, jenom dělat svoji práci. Snažím se k tomu přistupovat obezřetně, ale je to pořád divné. Jako když mluvíte ze spaní. Cosmopolis je výzva a film, který mi otevře dveře novým projektům. Jsem za to velmi rád. Ale i tak to nemůžu srovnat s mým osobním životem.

Pociťuješ úlevu z toho, že Twilight sáze je teď konec a ty se můžeš přesunout na něco nového?
Rob: Nikdy se Twilight nezřeknu. Byla to moje jistota. Nikdy se nebudu snažit hledat výmluvy. Teď je výhodou, že režiséři myslí jinak. Pro herce je to to, o čem vždycky snil.

Mraky lidí si myslí, že je jen zásluhou Twilight, že děláš na víc intelektuálních filmech…
Rob: Dělal jsem na pár filmech před Twilight. Lidé jen upozorňují, že se jim něco líbí. Záleží na diváku od diváka. "Působil" jsem taky v Twilight. Bylo to nádherné období mého života, ale teď už je čas otočit stránku.

Dostáváš pořád nabídky na role ženských idolů?
Rob: Není lehké takovou roli hrát. Musíte být extrémně sebevědomí nebo se vůbec nestarat o to, co si o vás lidé myslí.

Viděl jsi On The Road, ve kterém hraje tvoje přítelkyně Kristen Stewart?
Rob: Ano a je to trochu divné ji takhle vidět. Je zvláštní, když vám lidé tleskají v Cannes, na festivalu, který je trochu šílený a je tam tolik lidí. Možná takovou reakci očekáváme, ale vždycky skončíme překvapení.

Stali jste se opravdovými konkurenty?
Rob: Ne, nikdy. Tento rok jsme měli šanci se rozvíjet v oboru, který milujeme, obzvlášť v těchto úžasných projektech. Kristen je velice ambiciózní. Ví, jak najít dobrý scénář, má na to čuch. Obdivuji ji.
Chtěli jsme, aby nás lidé respektovali a rozuměli našim volbám. Během promítání Cosmopolis v Cannes jsem měl nervy nadranc. Díval jsem se přes sebe, za sebe, snažil jsem se uhádnout reakce diváků. Poslouchal jsem jejich šeptání. Až jsem díky tomu přišel o půlku filmu (směje se). Na následné after party jsem měl ještě větší strach čelit komentářům lidí.

Objevíte se spolu v nějakém filmu i po Twilight?
Rob: Ano, určitě. Snažíme se společně napsat scénář. Nebude to hned, ale přemýšlíme o tom už dlouho.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama