Rob pro Metro UK

14. května 2013 v 14:27 | Ajjinka |  Rozhovory
Je druhým nejbohatším britským hercem pod třicet let hned po Danielu Radcliffovi. Podle Time magazínu je jedním ze sta nejvlivnějších lidí na světě. Je nejvíc sexy mužem na planetě. Ale dělá obrovskou chybu.

"Pardon, právě jsem měl McDonalda!" směje se Robert Pattinson. "Můj žaludek blázní: "Rááágh!" Vždycky si myslím, že je mekáč dobrej nápad. Nikdy to není dobrej nápad." Teď je ta správná chvíle zapomenout na všechno, co si myslíte, že o Pattinsonovi víte. Zapomeňte na slávu, peníze, pošetilá ocenění, upíří filmy, křičící fanynky a tu věc jsou-spolu-nejsou-spolu s Kristen Stewart.

Nový film filmaře Davida Cronenberga, sexy psychologický thriller Cosmopolis, který bude možná nejdivnějším filmem roku, nám ukázal novou stránku Roberta Pattinsona. Hraje znuděného multimilionáře, který v bílé limuzíně cestuje přes Manhattan, aby se mohl nechat ostříhat. Ale je to víc než to. Po cestě ho ojede francouzská oscarová herečka Julie Binoche a zbraň-nosící prostitutka, je obléhán demonstranty a do tváře mu vletí krémový koláč, je sledován, postřelen a rozveden. Žádné nagelované pijavice. Žádní vlkodlaci v ustříhaných džínech.

"Je to jeden z prvních filmů, kde hraju a můžu se na něj dívat, bez toho aniž bych se chtěl zabít," říká herec, který byl zmatený, když mu Cronenberg zavolal do Kanady ohledně role. "Byl jsem opravdu, ale opravdu nervózní, než jsme začali natáčet. A nevěděl jsem, že tam budou sexuální scény. Scénář říkal: "Právě měli sex." a oba dny David povídá: "Myslím, že by v téhle scéně měli mít sex." Dobře…! Uklidňoval mě: "Žádný strach. Prostě začněte a uvidíme, co se stane."

Co se stalo, byl ten nejtemnější a nejchytřejší výkon Pattinsonovy kariéry, která má podivný sklon kolísat nahoru a dolů.

Jeho filmový debut byl v roli syna Reese Witherspoon ve filmu Vanity Fair, odkud byl vystřihnut. Získal roli v největší teenagerské sérii na světě (Harry Potter). Pak zmizel z Londýna a dostal se do Los Angeles, kde rok a půl strávil válením se na gauči. Pak získal roli v největší teenagerské sérii na světě (Twilight).

Před pěti lety nebyl nikdo. Nyní je tak slavný, že už si možná nikdy nezajde jen tak na pivo. Minulý měsíc oslavil šestadvacáté narozeniny a sám může cítit změnu - něco ztratil, něco získal. "Jsem docela vnímavý, co se týče lidí," říká. "Víc se v lidech vyznám, myslím. Taky opravdu dobře vnímám, když se někdo potuluje kolem. Je to divný, něco jako šestej smysl. Stejně tak vždycky vím, že mě někdo fotí."

Tyhle smysly ho zaměstnávají čím dál víc. Sláva Pattinsona nevyhnutelně vysává. "Vidíte náhodně se fotící lidi u vedlejšího stolu," směje se a krčí rameny. "Mám teď ve zvyku jít k nim a svým mobilem s bleskem je vyfotit jen dva palce od jejich tváře."

Samozřejmě to není Rob, koho chtějí. Je to Edward Cullen. Je to "R-Pattz.", který byl doslova nahrazen, když mu v Madam Tussauds udělali figurínu. Je to opravdu, ale opravdu hrozná vosková figurína. "Vypadá jako Hugh Jackman," vysvětluje. "Myslím, že to JE Hugh Jackman - jen ho trochu obouchali, aby vypadal jako já." Nebo je to niterní Pattinson, ten, který se roztavil v záři Twilight světel. "Když se stanete slavným, můžete toho fakt využít, a pak se zbláznit. Ale nikdy jsem nebyl jako: "Ano, jsem slavný!". Nevím proč."

Jeho výrazný a charismatický převrat v Cosmopolis nemohl přijít v lepší dobu. 16. listopadu vychází poslední Twilight film, Breaking Dawn část 2, takže se Pattinson dostane pryč od hysterie ságy Stephenie Meyerové.

Dá nám důvod si ho zhlédnout? "Poslední film je vážně vtipnej," směje se. "Vtipnej a totálně šílenej. Je tam Jacob, který se zamiloval do mojí dcery, která během tří měsíců vyrostla do jedenáctileté holky. Je tam tolik scén, které jsou tak bizardní."

Po pěti letech, čtyřech filmech s gelem na vlasy, brekotu a křiku je Pattinson připravený zmizet z Twilight zóny. Jako další má v plánu kriminální thriller od režiséra Království zvěrstev ("Guy Pearce mě unese a postřelí mě. Bude to takový bláznivě násilný.") A psychologické drama Mission: Black List, kde si zahraje amerického vyšetřovatele, který dopadl Saddáma Husajna ("Některé věci v tomhle filmu budou neuvěřitelně šílený.")

Je tu už jen poslední problém, který musí vyřešit: jak donutit lidi, aby mu přestali říkat R-Pattz… "Jo, nevím, jak se toho zbavit," vzdychne. "Je to ta nejprotivnější věc. Netuším, kdo to vymyslel. Tuhle věc s přezdívkami, všichni milují přezdívky, hrozně to leze na nervy. Ale je to prostě chytlavý…"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama