Tisková konference BD2: Robert Pattinson

14. května 2013 v 13:52 | Ajjinka |  Rozhovory

Máš teď pocit ukončení, pět filmů ze čtyř knih. Jsem zvědavý… jak se na to díváš ty? Vidíš hodnotu toho všeho?
Je to vtipný, lidi se mě ptali, jak se cítím, když tohle všechno končí, už když jsme propagovali první část Breaking Dawn. Nikdy jsem si nepřipadal tak zaraženě, vědět, že zbývá už jen měsíc do dokončení všech věcí kolem Twilight. Říkal jsem, že mi bude trvat tak deset let, než mi to v mozku docvakne. Nemyslím si, že někdo vůbec ví, proč to všechny tak vzalo. Ani nevím, jestli Stephenie ví, proč byla tak fixovaná na tenhle velmi obsáhlý příběh.

Kdyby ses mohl vrátit o pět let zpátky, jakou radu bys dal sám sobě, jak se máš připravit na to, co se v následujících pěti letech stane?
Začni pít vodku místo piva. A pokus se nadělat si co nejdřív six pack (buchty na břiše), budeš tak uznávanější herec. Je docela sranda vyrovnávat se s terorem a velkými vzestupy a pády věcí. Nikdy jsem nevěděl… Pořád jsem strašně překvapenej, když máme nějakou akci s Twilight. Když jsme byli v Mnichově, při propagaci Eclipse, byl tam olympijský stadion se 30 tisíci lidmi, kteří křičeli.

Klíčové slovo je "věčnost" - čeho se to týká?
Smrti? (směje se) Ne. Naděje? Je to těžká otázka.

Jaká byla tvá poslední natáčecí scéna? A tvé oblíbené setkání s fanoušky?
Bylo to směšný, protože jsme celou ságu strávili natáčením v těch nejstrašnějších podmínkách, a pak jsme ho zakončili na St. Thomas. Poslední scéna byla při východu slunce - což byl úžasnej způsob, jak skončit. Zvažovali jsme natáčení v moři ve Vancouveru, což by rozhodně nedopadlo (směje se).

Byl jsi smutný, když jsi Edwarda nechal za sebou?
Ano, je to velmi zvláštní. Celou tu dobu - až do poslední klapky - na jednu stranu máte diváky, kteří mají svoji představu Edwarda. Nezáleží na tom, co občas já udělám, oni ho chtějí mít tak, jak ho mají v hlavě. A pak tady jsou moje instinkty, kdy v něm chci najít nějakou slabost. Takže se snažíte hrát obojí najednou. Snažíte se hrát někoho, kdo je brán za perfektního.

Kterou věc je nejtěžší nechat za sebou a kterou je naopak nejlehčí opustit
Bylo fajn mít několik dílů jednoho filmu a jednu postavu. Je fajn mít takovéhle šance. Na druhou stranu je to špatný, protože někdy ti dojdou nápady a někdy jsi línej, protože jsou kolem pořád ti samí lidé. To je fajn na tom, že je tu monost mít odlišné režiséry, můžeš tak zůstat ve střehu.

Rozhodně ti Twilight otevřel mnohé dveře. Jak vidíš svou kariéru, tak řekněme, za 10 - 15 let?
Netuším - lidi se mě ptají, jestli se nebojím toho, že se zaškatulkuju do jedné a té samé role, ale tohohle se bát nemůžete. Tohle není na vás. Dostávám role, ve kterých nehraju upíra. Nevím, jestli mě v nich budou lidi brát, ale opravdu se není čeho bát. Ale jo, fakt netuším, jak to bude za 15 let - vůbec nevím, jak si lidi budou tuhle ságu pamatovat. Je šílený, jak vášniví fanoušci ohledně téhle série jsou. Nejsem si jistej, jak to skončí, jestli tu bude tahle soudržnost i za 15 let.

Objevil se v průběhu natáčení ságy nějaký moment, který bys chtěl zažít znovu a proč?
Celej první film byl fakt zábavnej. Byla tam skvělá energie, lidi za něj bojovali, protože v něj věřili. To něco znamenalo. První díl byl fakt skvělej. A celej rok po něm taky.

Tahle sága ti dala hodně úspěchu. Doufáš, že se bude zvyšovat, jak půjdeš postupně dál?
No, nevím. Ale jestli bych něco mohl dostat víc pod kontrolu, byla by to moje veřejná image - to by bylo fajn.
Ne, je nemožné pokračovat v takovém úspěchu, výjma Denzela Washingtona (směje se). Filmový průmysl je zvláštní místo, kde prostě můžete hrát superhrdinu za superhrdinou. Vypadá to, že je to jediná věc, která zaručuje kasový trhák.

Jsi nakonec rád, že je po všem?
V některých směrech. Jako pro herce je to děsivý. Máte pocit, jako byste nic neměli pod kontrolou. Je to obrovské kolo, které se stalo otázkou kultury. Je to děsivý, protože tím jste chycený a bojíte se změn. A to je ta nejhorší věc, co se může stát.

Připadal sis přirozeně v roli otce?
Tak nějak rád pracuju s dětma a zvířatama, o čemž všichni říkají, že byste neměli. Protože tě to donutí cítit se, že nehraješ roli - prostě jen předpokládáš, co se stane a reaguješ na to. Především když pracujete s miminama. Je to skvělý. Řekl bych. Pes nebo dítě v každý scéně - všechno bude jen lepší. A když ne, prostě toho psa zastřelte (směje se).

A tím zastřelte psa myslíš…
To i to! (směje se)

Jsi slavnější v Británii, než tady? A když jo, jak moc?
Těžko říct. Byl jsem zvyklej bejt v Anglii na veřejnosti a bejt v pohodě - to přišlo až pak v US. V Anglii na mě víc nadávají. Je to tak trochu anglickej postoj k věcem. Je to nějak jako tvůj instinkt (směje se).

Sleduješ upíří filmy/seriály?
Opravdu se mi líbí Blade. Moje oblíbená postava z těch nových v BD… líbí se mi Benjamin. Bylo hezké mít kolem sebe nové herce, kteří pro to byli nadšení. Byli nadšení z těch pěti vět, co měli. Ale jinak se nedívám na moc upířích filmů nebo seriálů. Nejsem přímo fanoušek, je neobvyklé jim fandit. Jako třeba: "Miluju zombie filmy. Miluju zombie. Prostě je žeru." Je to spíš o tom, že dotyčnej má psychickej problém (směje se).

Pamatuješ si, jak jsi v roce 2008 poprvé potkal Kristen a Taylora? Nechci Taylora nějak shazovat, ale on řekl, že si setkání s tebou nepamatuje.
Boha, taky si nepamatuju první setkání s ním. Poznal jsem ho, když měl na sobě paruku a tak. Kristen jsem potkal na konkurzu Twilight. Moje dojmy z nich… Pořád se snažím přijít na to, jak být vlastně hercem. Když jsem dělal Harryho Potter, pamatuju si, že jsem se podíval na Dana, Ruperta a Emmu a říkal si: "Wow, tohle jsou herci." Byl jsem ohromený hvězdami a chtěl jsem jí být taky. Stejně tak ohromenej jsem byl Kristen, když jsem ji poprvé potkal. Dana, Ruperta a Emmu pořád vidím jako nejvíc slavné lidi. Je zvláštní mít za sebou stejnou zkušenost s Taylorem a Kristen. Je to pozoruhodný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama