Rozhovor s Glamour Spain

20. srpna 2013 v 20:24 | Ajjinka |  Rozhovory

MAGNETICKÝ SEX APPEAL ROBERTA PATTINSONA

Robert Pattinson říká, že není dokonalý, ale je tomu velmi blízko. Miliony jeho fanoušků tomu věří, a po té, co jsme viděli jeho novou reklamu Dior Homme, věříme tomu i my. Diskrétní a záhadný Pattinson (Londýn, 1986) je stejný i po úspěchu Twilight ságy. Od té doby se jeho životopis rozrostl o další filmy jako Water for Elephants, Bel Ami a Cosmopolis Davida Cronenberga. Brzy ho uvidíme v The Rove a začíná natáčet Maps to the Stars, další Cronenbergův film, a Hold on to Me s herečkou Carey Mulligan. Zvykl si žít s drby o jeho rozchodu s Kristen Stewart, cítí se dospělejší.

imagebam.com imagebam.com
Co tě přimělo přijmout nabídku nové tváře Dioru?
Rob: Byla to kombinace náhod. Když mi to bylo nabídnuto, natáčel jsem velmi malé filmy a myslel jsem, že reprezentovat značku jako Dior, by jim mohlo přinést větší publicitu. Je fajn mít takhle velkou společnost jako spojence. Být tváří nějaké značky je něco, o čem jsem hodně pochyboval. V minulosti jsem tyhle nabídky odmítal, ale když mi to nabídla francouzská značka, rozhodnutí bylo snadné. Líbí se mi, co tahle značka přináší. Líbí se mi, protože je to nedostupné a ztotožňuju se s jejich filozofií.


Chybí ti pozornost médií, kterou způsobovala Twilight sága?
Rob: Ne, i když už na to koukám jinak. Na jednu stranu mě popularita ságy nutila čelit tlaku ze strany médií, ale na druhou stranu byl ten pocit jisté stálosti výhodný.

Myslíš tím, že ti Twilight dal takovou ekonomickou podporu, že si teď můžeš volně vybírat projekty s nízkým rozpočtem?
Rob: Jo, tak jsem to myslel. Twilight dal mé image hodnotu po celém světě. Než abych hrál v romantické komedii, radši jsem se stal tváří silné firmy. Je to něco, co jsem mohl udělat už dřív, ale čekal jsem, protože jsem chtěl pracovat s dobrou značkou. Dva roky zpátky, kdy jsem tuhle představu, že bych byl tváří nějakého parfému, začal zvažovat, to nikdo nedělal. Teď to dělají všichni herci, od Brada Pitta až po Matthewa McConaugheye. Je vtipné, že to teď děláme všichni.

Původně měl být příběh reklamy (režírované Romainem Gavrasem) o dvou mužích a jedné ženě, ale ty ses rozhodl změnit scénář…
Rob: Hodně lidí si myslelo, že v reklamě budeme mít orgie. Jisté snímky byly vystřihnuty, protože v nich byla nahota a my jsme v lidech nechtěli vzbudit špatné dojmy.

Ale když se necháte vidět obklopený modelkami, hodně lidí bude očekávat, že uděláte to, co se v daný moment od sexy herce očekává…
Rob: Je tu velmi ostrá hranice, která odděluje realitu a fikci. Pokud tohle lidé nejsou schopni pochopit, není tu nic, co bych mohl udělat, abych jim to vysvětlil.

Řekl jsi, že když ses stal tváří Dioru, začal ses cítit dospěle. Přijde ti, že jsi ve sedmadvaceti ztratil svou nevinnost/naivitu?
Rob: Nevím. Cítím se míň nesvůj. Dlouho jsem viděl sám sebe jako teenagera, ale posledních pár měsíců je to jinak.

Přispělo k tvé dospělosti i to, že jsi nechal jít Twilight a všechno, co k němu patřilo?
Rob: Nevím, s Twilight jsem se stal veřejnou osobností a moje ego muselo čelit hodně věcem. Nemám rád pozornost nebo to, že mě lidé objímají nebo si mě fotí. Twilight mě změnil. Každopádně posledních osm nebo devět měsíců se cítím mnohem víc ve své kůži.

Nové promo obrázky reklamy jsou s citacemi Jamese Deana. Znějí dobře, například "Žij, jako by každý den byl tvůj poslední."
Rob: Takhle žiju. Kdybych musel zítra umřít, připadal bych si naplněný tím, čeho jsem dosáhl. Nejsem moc ambiciózní člověk.

Dalším klenotem Jamese Deana je "Odpouštěj rychle", je pro tebe snadné odpustit?
Rob: (povzdechne si) Jsem dobrý v odpouštění sám sobě.

Musíš zapomenout, abys mohl odpustit, nebo jsi schopný odpouštět velkoryse?
Rob: Myslím, že jsem schopný odpouštět bez okolků. Ale v tuhle chvíli mi nepřijde, že bych někomu měl odpustit. Není nic, co by mě fakt štvalo.

Reklama Dior mluví o nezávislosti a sex appealu muže jedné ženy, takhle vidíš sám sebe?
Rob: Nevím, jak vidím sám sebe, ten pohled se každý den mění. Reklama představuje pár, který žije svým vztahem s takovou intenzitou, že to na konci nedokážou unést. Ale to není opravdové…

Vplížil ses někdy na párty?
Rob: Do mnoha, neustále. Nikdy nedostávám pozvání na párty, vždycky se tam musím vplížit (směje se)

Jak bojuješ s nudou?
Rob: Dlouhou dobu jsem se bál ukázat na veřejnosti, takže jsem zůstával doma a nic nedělal. Ale došel jsem do bodu, kdy už jsem se dál nemohl skrývat, takže jsem se rozhodl pro změnu. Nikdy mi to ale nevadilo, protože rád trávím čas sám.

Pořád píšeš a tvoříš?
Rob: Jo, není to tak dlouho, co jsem psal. Snažím se vytvořit scénáře pro dva filmy a psát. V jednom z těch filmů budu, o tom druhém toho moc říct nemůžu. Je to vtipné; baví mě psát postavy, jako by šlo o ženy, a pak je hrát.

Proč si myslíš, že se to děje?
Rob: Myslím, že proto, že ženské emoce jsou o něco komplexnější, než ty mužské.

Myslíš si, že jsi Pan Dokonalý?
Rob: (směje se) Vůbec ne. Vůbec ne. Mám hodně, hodně daleko k dokonalosti.

Staráš se o své oblékání? Je pro tebe oblečení důležité k definování tvé image?
Rob: Samozřejmě. Myslím, že boty jsou velmi důležité, protože i když jsou třeba hezké, ale necítím se v nich pohodlně, zkazí celkový dojem. V reklamě na parfém nosím vlastní oblečení.

Opravdu? Mysleli jsme, že je to Dior.
Rob: Všechna trička v reklamě jsou moje. Stává se to vždycky, nakonec vždycky nosím něco mého.

Tvoje image představuje hodně elegance, něco jako britský šarm, jak to děláš?
Rob: Jsem velmi hranatý a trochu šílený. Je opravdu těžké najít oblečení, které mi sedí. Nechci předstírat, že jsem někdo jiný; špatný oblek, boty nebo košile můžou zkazit všechno. Rád se oblékám elegantně, ale vždycky pohodlně.

Je tu nějaká vůně nebo pach, které ti pomohou probudit vzpomínky?
Rob: Jo. Vůně snídaně. Slanina, kafe, toast… připomíná mi to rodinné neděle z domova. Slanina a marmite (britská pomazánka).

Natočil bys rád film se superhrdinou?
Rob: Nevím, nemám žádné svaly… Chybí mi six pack! Nemyslím si, že bych se odvážil podepsat smlouvu k takovému projektu, který obvykle obsahuje několik filmů. Pořád zjišťuju, co vlastně od mé kariéry herce chci.

Zpátky k tvým svalům, nejsi jedním z těch chlápků, co prodávají sebe bez trička. Posilovna asi není zrovna tvoje, ani tě nikdy nenachytali na pláži…
Rob: Nesnáším posilovnu. Teď, když jsem starší, kdo ví, možná se k ní dokopu, ale vím, že by to trvalo tak dva týdny. Co se týče pláže… upřímně, nerad si sundávám triko, radši se opíjím (směje se).

Od té doby, co jsme s tebou dělali rozhovor při promu Harryho Pottera, si držíš stejnou skromnost. Nezměnil ses během těch let?
Rob: Pořád jsem velmi plachý a ohromně nejistý člověk. Ve skutečnosti jsem se nikdy nechtěl stát dalším egomaniakem.

Za překlad do angličtiny patří velký dík RobPattinson :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcelle Marcelle | 20. srpna 2013 v 20:42 | Reagovat

Díky Ajji ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama