Rozhovor s GQ Italy

7. října 2013 v 16:41 | Ajjinka |  Rozhovory
A ještě jeden, dnes už snad poslední, rozhovor je s italským magazínem GQ. Je to krátké a svižné interview, takže byste si ho snad mohli užít. A i v tomto magazínu se objevila nová fotka z tiskové konference Dior, v původní velikosti ji najdete pod překladem.


Byl jsi proti reklamám, ale reklamu Dior jsi definoval jako "antireklamní". Proč?
Rob: Parfém se objeví v jediném posledním záběru. Také nám nechali tvůrčí svobodu: Romain z toho v podstatě udělal mikro-film.

Byl to ten správný moment pro dělání reklamy?
Rob: Nedělal bych ji v dobách Twilight, ale po dvou nezávislých filmech je reklama dobrá pro zviditelnění. V tomhle businessu musíte být dobří ve zvládání své persony.


Cítíš tlak při rozhodování?
Rob: Lidé si myslí, že když jste slavní, máte tým, který se stará o vaši kariéru. Ale hodně z nás žádný nemá a je to vážně těžké.

Proč sis vybral cestu "autorských filmů"?
Rob: Vždycky jsem měl rád tyhle typy filmů a po Cosmopolis mi konečně začaly být takové role nabízeny. Začínám mít jasnou představu o své kariéře a jsem náročnější. Samozřejmě je tu riziko, když čekáte na tu správnou roli, musíte být v pohotovosti.

Vypadáš dost zaneprázdněně.
Rob: Ano, ale u nezávislých filmů nemáte žádné jistoty. Touhle dobou bych například měl začít natáčet Herzogův film.

V Queen of the Desert budeš T.E. Lawrence. Legenda.
Rob: Bude to hodně jiné než originál "Lawrence of Arabia", myslím, že to bude o hodně bližší původní postavě. Lokace by měla být bláznivá: kaňon v jordánské poušti, kde nikdy dřív nikdo nenatáčel, ale Herzog (režisér) se zná s králem a měli bychom to zvládnout.

Jude Law, který byl tváří Dioru před tebou, řekl: "Když jste na vrcholu, máte všechnu pozornost, co potřebujete, ale zvládli byste to i bez ní. Po pár letech se vás začnou ptát na toho nového maníka, kterému je teprve jedenáct let!"
Rob: Má pravdu! Pár dní zpátky jsem potkal chlápka, který se představil jako "nový já". Co to s lidma je? Co znamená "nový já"? Jakmile nemáte úspěšný film každé dva roky, jste v háji. Ani se nemáte čas učit.

Naučil ses zvládat slávu?
Rob: Sláva je boj o přežití! Někteří to nedokážou zvládnout a začnou šílet, čemuž rozumím. S paparazzi, kteří se ukrývají všude, je vážně těžké seznamovat se s novými lidmi a zažívat něco nového.

Trávíš čas s přáteli?
Rob: Když jsem se dostal do Ameriky kvůli Twilight, znal jsem jen pár lidí, co mě vozili autem, protože jsem nemohl řídit. Jsou to moji nejstarší přátelé.

Cítíš se teď v Americe doma?
Rob: Už tu žiju docela dlouho, mám rád Kalifornii, protože je klidná, ve vzduchu je tu něco velmi uklidňujícího. LA je teď hodně jiné, žijou tu lidé z celého světa.

Co děláš ve svém volném čase?
Rob: Zklamu vás, ale v devíti z deseti případů jen ležím na gauči, čtu si scénáře nebo si prohlížím IMDb.

Co můžeš dělat v LA?
Rob: Surfovat. Ale jsem v tom hroznej.

V reklamě Dior řídíš staré BMW na pláži. Máš rád auta?
Rob: Ano, stará auta. Mám velmi krásného Shelbyho, ale potřebuje hodně údržby. Můj oblíbenec je Mercedes z roku 1956, Gulliwing Spider. Třímilionové auto. Myslím, že je nejlepší počkat…

Jaký je tvůj vztah k oblečení?
Rob: Jeden příběh: Koupil jsem si nový boty, někdo mi řekl, že vypadaj hnusně. Jen jsem tam stál, ohromenej, než jsem šel na stage před šest tisíc lidí. Myslel jsem, že jsem se už přes podobné věci dostal, ale stačí malá narážka a jsem stejně nervózní jako poprvé.


I tentokrát děkuju zprostředkování překladu do angličtiny RobPattinson!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama