Duben 2014

Nový plakát The Rover v LQ kvalitě

30. dubna 2014 v 15:20 | Ajjinka |  The Rover

Na webu australského kina Village Cinemas se objevil nový plakát The Rover. Bohužel je jen opravdu maličkatý, nejde zvětšit, což mě naštvalo skoro stejně, jako fakt, že mi zablokovali možnost zhlédnout trailer. Pfe! Už se těším, až se plakát objeví ve větší velikosti, líbí se mi totiž ze zatím zveřejněných plakátů nejvíc. Guy Pearce (Eric) a Rob (Rey) na jednom plakátu, co víc si přát? Jo, vlastně - větší rozlišení!

Oficiální trailer The Rover už dávno překonal hranici jednoho milionu zobrazení, film patří k nejočekávanějším snímkům tohoto léta, ale u českých distributorů jsem zatím žádnou změnu nezaznamenala, takže šance, že se film dostane k nám, je stále velmi malá. Snad něco změní promítání filmu na filmovém festivalu v Cannes.

imagebam.com


Rob si NEzahraje v Mission: Blacklist

29. dubna 2014 v 0:45 | Ajjinka |  Mission: Blacklist

První zmínka o tom, že si Rob zahraje v nezávislém thrilleru o dopadení Saddama Husseina Mission: Blacklist se objevila už v květnu 2012. Projekt měl zezačátku problém s financováním a pořád se jeho natáčení odkládalo. Momentálně filmaři doufají, že natáčení začne na podzim tohoto roku, což se však rozvrhově nehodí Robovi, který by tou dobou měl pravděpodobně natáčet další thriller po boku Carey Mulligan Hold on to Me, proto od projektu odstoupil.

Mně je celkem líto, že se Roba jako amerického vojáka Erica Maddoxe nedočkáme, ale pokud nám to Rob vynahradí dalším projektem, nebudu se vůbec zlobit.


Nová stillska Roba z The Rover

29. dubna 2014 v 0:04 | Ajjinka |  The Rover

Máme tu novou fotku Roba jako Reye v The Rover, na které si asi zavazuje tkaničku. Plakáty filmu už se začínají objevovat i v novinách a vypadá to, že promo je blíž, než se zdálo. Tento týden se údajně dočkáme nového rozhovoru s Robem pro Viva Press, tak uvidíme, na co se přesně budou otázky zaměřovat. Připomínám, že The Rover můžete momentálně sledovat na těchto adresách:


imagebam.com

LIFE

25. dubna 2014 v 21:13 | Ajjinka |  Filmografie

ČESKÝ NÁZEV: LIFE (2014)
REŽIE: Anton Corbijn
ŽÁNR: Drama | Životopisný
POPIS: V roce 1955 prosazující se fotograf Dennis Stock (Pattinson) sleduje vycházející filmovou hvězdu Jimmyho Deana (DeHaan) kvůli photoshootu pro magazín LIFE. Poté, co jsou v Los Angeles a New Yorku jeho snímky zklamáni, Dennis se s Jimmym vydá na cestu do jeho maloměstského domova v Indianě. Nejenže při této cestě pořídí několik kultovních snímků ještě-ne-tolik-kultovního mladého herce, ale najde při ní i sám sebe.
- text by Ajjinka
POSTAVA: Dennis StockQueen of the Desert

25. dubna 2014 v 21:11 | Ajjinka |  Filmografie

ČESKÝ NÁZEV: Queen of the Desert (2014)
REŽIE: Werner Herzog
ŽÁNR: Drama | Životopisný
POPIS: Film se soustředí na život Gertrudy Bell, cestovatelky, spisovatelky, archeoložky a průzkumnice, která byla na počátku dvacátého století nejmocnější ženou Britského impéria.
- text by Ajjinka

POSTAVA: T. E. Lawrence


Maps to the Stars (2014)

25. dubna 2014 v 21:09 | Ajjinka |  Filmografie


ČESKÝ NÁZEV: Maps to the Stars (2014)
REŽIE: David Cronenberg
ŽÁNR: Drama
POPIS: Rodina Weissových je typická hollywoodská dynastie: otec Sanford (John Cusack) je analytik a trenér, který si vydělal jmění jeho svépomocnými příručkami, matka Christina (?) se většinu času stará o kariéru jejich syna Benjieho, kterému je třináct a je dětskou hvězdičkou. Jedna ze Sanfordových klientek Havana (Julianne Moore) je herečkou a touží po natočení remaku filmu, který natočila její matka Clarice (Sarah Gadon), hvězda 60. let. Clarice je už po smrti a jako duch navštěvuje Havanu po nocích... Benjie se vrací z odvykacího programu, do kterého se přidal, když mu bylo 9 a jeho sestra Agatha (Mia Wasikowska) byla nedávno propuštěna z léčebny, kde se léčila z trestného pyromanství...
- text by Ajjinka
POSTAVA: Jerome FontanaThe Rover (2014)

25. dubna 2014 v 20:44 | Ajjinka |  Filmografie

ČESKÝ NÁZEV: The Rover (2014)
REŽIE: David Michôd
ŽÁNR: Drama
POPIS: Děj se odehrá v blízké budoucnosti, kdy už svět jako takový trošku přestává zvládat všechen ten civilizační nepořádek a každý kope sám za sebe. Drsňák Eric v tom má jasno a kašle na všechno, na všechny i na svou minulost. Jediné, co mu zbylo, je auto. Když mu ho ale parta zlodějů ukradne, rozhodne se je v australské pustině vypátrat a zlikvidovat. Překvapivě na to však nebude sám. Pomůže mu totiž Reynolds, trochu naivní a ne zrovna inteligentní člen onoho gangu, kterého parťáci nechali ve štychu.
- text by valmez79
POSTAVA: Reynoldsimagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn, part II. (2012)

25. dubna 2014 v 20:35 | Ajjinka |  Filmografie


ČESKÝ NÁZEV: Rozbřesk, část 2 (2012)
REŽIE: Bill Condon
STOPÁŽ: 115 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Edward Cullenimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Cosmopolis (2012)

25. dubna 2014 v 20:31 | Ajjinka |  Filmografie

ČESKÝ NÁZEV: Cosmopolis (2012)
REŽIE: David Cronenberg
STOPÁŽ: 108 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Eric Packerimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Bel Ami (2012)

25. dubna 2014 v 20:25 | Ajjinka |  Filmografie

ČESKÝ NÁZEV: Miláček (2012)
REŽIE: Declan Donnellan, Nick Ormerod
STOPÁŽ: 102 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas).
- oficiální text distributora
POSTAVA: Georges Duroyimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com