Rob pro francouzské Metro

19. května 2014 v 19:14 | Ajjinka |  Rozhovory

Roberte, představuješ v Cannes ne jeden, ale rovnou dva filmy. Je to náhoda?
Rob: Je to milé překvapení, i když musím uznat, že jsem opravdu chtěl, aby tu byl promítán především The Rover. Vlastně jsme prošvihli všechny ostatní festivaly v naději, že se dostaneme sem. Soustředili jsme se na Cannes, protože je to ten nejkrásnější festival na světě. Především pro takovýhle odlišný film, jako je tento.

Stejně jako Maps to the Stars je tento film vytvořen mimo hollywoodský systém. Je to ukazatel směru, kterým chceš, aby tvá kariéra po Twilight směřovala?
Rob: Co mě vede, je touha pracovat s režisérem. Uvědomil jsem si, že když pracuju s těma nejlepšíma na světě, jsou šance, že i já budu s výsledkem spokojenej (směje se). Mám velmi uspokojující pracovní zkušenosti. Je tu dvacet filmařů, se kterými chci pracovat a to jsem teprve začal. Další? Tenhle rok Harmony Korine a Olivier Assayas. Potom v lednu James Gray. Setkali jsme se, stali se z nás přátelé a pak jsme jen čekali na ten správný projekt.

Mnoho mladých herců ve stejné pozici se snaží získat role superhrdinů nebo alespoň roli v nějaké velké sérii. Zvažoval jsi něco podobného?
Rob: Nikdy jsem nebyl na konkurzu na podobný film. A ani si nejsem jistý, jestli vím, jak hrát superhrdinu. Kdybych... (zamýšlí se). Nemyslím si, že bych šel do nějakého velkého studiového filmu. Opravdu jsem bojoval, abych se jako herec našel.

V The Rover hraješ trochu bláznivého chlápka, o kterém toho moc nevíme, kromě toho, že je obětním beránkem svého bratra. Jak jsi tu roli získal?
Rob: Když jsem si poprvé četl scénář, slyšel jsem v hlavě jeho hlas. Hlas toho chlápka, který mluví tak potichu, že po něm chtějí, aby zmlknul (směje se). Každé slovo, které vysloví, je utrpení. Byla to zábava, když jsem sledoval první sestřih filmu, některé moje dialogy nebyly vůbec slyšet!

Také jsi v Maps to the Stars Davida Cronenberga. Je Hollywood představovaný ve filmu stejný jako ten, který znáš ty?
Rob: Vždycky jsem si v Hollywoodu užíval. Vlastně se mi líbí jeho špinavá stránka, když v něm nemusím strávit celý rok, díky čemuž se ze mě nestane karikatura, jaké vidíme ve filmu. Zdrženlivý poznatek: Můžu vám říct, že je tam hodně divnejch lidí.

Často na ně narážíš?
Rob: V jednom kuse! Vlastně jsem teď možná jedním z nich...

Neříkej mi, že prodáváš svou stolici na internetu jako ti mladí herci ve filmu!
Rob: Ah, kdybych mohl... (směje se). Víceméně každý v Hollywoodu je trochu šílenej. Herci v podstatě jsou, když vezmeme v úvahu, že jsou žádáni o to, aby hráli řadu lidských emocí... Ujišťuju vás, že budete mít co dělat, než najdete bláznivější lidi, než jsme my! (směje se)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama