Rob pro Hello Magazine

29. května 2014 v 12:21 | Ajjinka |  Rozhovory

Objevil se další milý rozhovor z Cannes. Rob o tom, co si myslí o zbraních, násilí ve filmu či velkých studiových filmech. Zmiňuje Idol's Eye, festival v Cannes a své těžko-říct-zda-někdy-vyjde album.

PŮLHODINA S... ROBERTEM PATTINSONEM.

Líbí se ti ten tlak v Cannes?
Rob: Rozhodně. Je to velmi jiná energie a ne jako normální premiéra, na které jsou jen přátelé studia a podobně. Tady je velmi velká šance, že o tom lidi začnou mluvit, když se jim to líbilo nebo ne. Je to vzrušující. Myslím, že se tu lidé se o to víc zajímají a o filmech potom mluví - nejdou jen na promítání, aby se pak mohli dostat na párty, která mu následuje. Opravdu to chtějí vidět.

V The Rover se tvá postava Reye učí střílet. Jsi v pohodě s užíváním zbraní?
Rob: Ani ne, nejsem jejich velkej fanda. Prostě si myslím, že je divný, že lidi mají zbraně, je to celkem hloupý (směje se). Myslím, že by se jich lidi jednoduše měli celkově zbavit.


A jak se cítíš, když přijde na násilí ve filmu?
Rob: Nikdy se mi moc nelíbily filmy, které se vyžívaly v násilí. Prostě si myslím, že je to docela nechutný. Nevím - nechci vidět někoho, jak je mučenej.

Hraješ po boku Guye Pearce. Byla to zábava? Byl strašidelný?
Rob: Ne - ale je opravdu silnej, takže když s váma hází kolem, ve skutečnosti to docela dost bolí (směje se). A dělal to celou dobu.

Považuje se za dobrého herce. Je to pro tebe důležité, když pracuješ?
Rob: Ano, stoprocentně. Slyšel jsem pár herců, kteří říkali, že nečtou recenze nebo že jim na nich nezáleží a já si prostě myslím, že kecaj. Všem záleží na tom, jestli si lidi myslí, že je to dobrý.

Líbilo se ti natáčení ve vnitrozemí Austrálie?
Rob: Miloval jsem to. Je to tak divný, na míle daleko nic není. Je to tam vážně klidný.

Máš rád samotu a otevřené prostory?
Rob: Jo, mám rád otevřený prostory. A taky hvězdy.

Jsi teď sám tak často, jak bys chtěl být?
Rob: Jo... No, jo, ale ne tak, kdy jste úplně sami.

Skončili jsi s blockbustery, jako byla Twilight saga?
Rob: Čekám na správného režiséra. Zatím se nic neobjevilo. Neříkám, že to nechci dělat, ale blockbustery zaberou opravdu hodně času, než se natočí, takže si myslím, že na tom musíte chtít opravdu strašně moc dělat, abyste do toho šli. Je v tom hodně tlaku a ve velkých filmech se jen tak k zajímavým rolím nedostanete, především pro mladé chlapy. Je to pořád dokola to samý.

Momentálně je hodně komiksových adaptací. Je nějaká komiksová postava, kterou bys chtěl hrát?
Rob: Nikdy jsem nebyl do komiksů, když jsem byl dítě, takže s tím nemám takové to spojení. Taky na sobě musíte šíleně zamakat. Což je prostě velká komplikace (směje se).

Můžeš nám říct něco o tvém novém projektu s Olivierem Assayasem?
Rob: Je to skutečný příběh a partě zlodějů, která okrade obchod v Chicagu, aniž by si uvědomili, že je zástěrkou pro mafii. Je to docela jednoduchý příběh, ale je hustě napsaný a ten skutečný příběh sleduje úžasně. Je to neuvěřitelně realistický. Je to vážně parádní, opravdu hrozně parádní.

Zavede tě to zpátky do Cannes?
Rob: Doufejme. Vypadá to trochu jako Cannes film, ale je vážně brutální. Přijde mi to rozhodně jako gangsterský film bez klišé, což je jednoznačně těžký zařídit.

V Twilight jsi zpíval a taky skládáš hudbu. Vydáš jednoho dne desku?
Rob: Chci jednu udělat, ale nevím, jestli ji vydám. Nevím. Neumím se moc dobře vyrovnávat s kritikou a už se mi jí dostává v jednom směru. Necítím potřebu dostávat ji ještě jinde.

Scan od @Gossipgyal

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama