The Rover: První reakce a dojmy!

17. května 2014 v 20:10 | Ajjinka |  The Rover

Robův film The Rover se bude oficiálně při Midnight Screening promítat až zítra, kde budou přítomni i herci (Rob a Guy) s režisérem Davidem Michodem. K tomuto promítání proběhne i photocall (pravděpodobně někdy v dopoledních hodinách, přesný čas zatím není známý), takže se dočkáme i prvních oficiálních fotek z Cannes (live stream na YouTube | DailyMotion).

Dnes už však promítání The Rover pro tisk proběhlo a samozřejmě je k dispozici hromada dojmů a krátkých recenzí. Je jich opravdu hromada, takže jich přidávám jen pár. Vesměs jsou reakce velmi pozitivní a to především na výkon obou hlavních protagonistů, ale je chválena i režie a score. Mějte prosím na paměti, že i taková krátká recenze je částečně spoilerová, takže si předem rozmyslete, jestli chcete číst dál. Myslím, že nikde není přímo nic bum!spoilerového, jedině snad u odstavečku od Vulture je takový menší spoiler, který vás ale úžasně navnadí a třeba i rozesměje :)

VARIETY

Pearce je v tomto snímku velmi působivý - jako muž, který to s lidskou rasou vzdal ještě před poslední řádkou pohrom, a pokud jsou zde nějaké chvilkové záblesky vlídnějšího a jemnějšího člověka, kterým možná kdysi byl, my jsme více seznámeni s jeho divokými instinkty přežití. Ale je to Pattinson, kdo se ukázal jako největší překvapení filmu, pohrávající si s přesvědčivým jižanským přízvukem, který dodal vážnost roli, která by mohla být snadno využitá pro levný sentimentální efekt. S jeho šišlavým přízvukem, širokýma očima a pohledem klínového psíka Rey zpočátku připomíná Lennieho Smalla (pozn. slaboduchý hromotluk s obrovskou sílou, postava novely O myších a lidech Johna Steinbecka), ale není ani tak mentálně zaostalý jako spíš sociálně - příliš chráněný maminčin mazánek byl hozen vlkům -, a Pattinson nikdy nic nepřehrává a vyvolává tak zaslouženou empatii pro svoji postavu. Stává se oázou lidstva v tomto drsném a opuštěném světě.

THE HOLLYWOOD REPORTER

Pattinson podává výkon, který se i přes vlastní omezení jeho postavy stává v průběhu filmu čím dál zajímavější, což naznačuje, že může být tento mladý herec opravdu schopný neobvyklého ztvárnění postavy. Ale vždy si k sobě strhává pozornost Pearce, který dodává Ericovi všechnu tu chladnokrevnou nemilosrdnost klasického westernu; filmový antihrdina, který odmítá zemřít předtím než vykoná náročnou pomstu za neomluvitelný zločin.

HITFIX

Rey Roberta Pattinsona vypadá, že jen těžko dokáže fungovat jako člověk. Mumlá, vypadá trochu jako trouba, a i když se zdá schopný násilí, cítí se jako vystrašené dítě, které se bojí ostatních a není si jisté, proč se ostatní lidé chovají tak, jak se chovají. Je v téhle roli opravdu dobrý, a i když nejsem zrovna na větvi z celého filmu, pokud si bude Pattinson vybírat podobné projekty jako tento, může tu pro něj být budoucnost, ve které budou lidé skutečně šokováni, když zjistí, že začínal u Twilight filmů.

VULTURE

Je ironické, že nejlíbivější část The Rover přichází ve chvíli, kdy Pattinson film trochu odlehčí. Sedí sám v autě před hlavní přestřelkou, poslouchá rádio a zpívá si s ním. Písničku od Keri Hilson "Pretty Girl Rock" a jeho pobrukování se změní v překvapivě jemné falsetto, když si je jistý, že ho nikdo nesleduje. "Don't hate me 'cause I'm beautiful," pobrukuje si. "Now do the pretty girl rock.". Pattinson ví, jaké to je být nenáviděn kvůli kráse díky jeho sáze a řešení je jasné: Může si tu špínu smést z ramenou nebo, jako v The Rover, si ji rozetřít po obličeji.

TWITTER

@KetchumAtMovies: The Rover = Mistrovský kousek

@jake_coyle: Guy Perace je skvělý jako muž několika slov a Pattinson nikdy nebyl lepší.

@Keith Follow: Robert Pattinson dokázal, že má schopnosti pokračovat v hraní tak dlouho, jak chce a s kým chce, díky The Rover Davida Michoda.

@ACEFilmEditors: Robert Pattinson přidal do kariéry silný výkon!

@ZeitchikLAT: Je tak skvělé vidět Roba Pattinsona skutečně hrát. Už dávno měl udělat takový odvážný žánrový kousek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama