Rob krátce pro Empire Magazine AU

3. června 2014 v 23:01 | Ajjinka |  Rozhovory

Mám tu pro vás další překlad, tentokrát rozhovoru pro australský magazín Empire. Rozhovor je opět dlouhý, protože je složený z Robových, Guyových a Davidových odpovědí, přeložila jsem všechny Robovy a taky pár citací Guye, který Roba zmiňuje. Tučný text jsou Robovy citace, text kurzívou je Guye. Níže už je klasický formát - otázky a odpovědi :)

V zahradní restauraci hotelu Marree vypadá osmadvacetiletá dřívější Twilight hvězda klidně, když má všechny své scény za sebou. Vysvětluje, jaká byla s Reyem potíž. "Myslím, že David se na Reye dívá, jako by byl dítě, protože na Reynoldsovi je něco prostě jinak. První, co jsem si při čtení scénáře pomyslel, bylo: 'Je mentálně postiženej nebo něco?'. Protože ty částečky do sebe nezapadají jako u normální postavy, zapadají do sebe velmi záludným způsobem. Je prostě extrémně naivní a nevinný, ale takovým způsobem, kdy už to není normální a kdy je z toho doopravdy problém."

Pearce rychle pěje chválu na jeho co-star Pattinsona, který vystoupil z pohodlné zóny pokrytý špínou a s pusou plnou zkažených zubů. Na sluníčku tady nezáří. "Rob je opravdu veselý chlap a horlivě dělal cokoliv, co bylo potřeba, ať už šlo o to, aby tři hodiny mluvil nebo aby vstal a něco udělal," říká Pearce o týdnu zkoušek, který před natáčením proběhl v Adelaide. "Ve filmu hrajeme cizince, takže to nebylo tak, že bychom se sblížili tak, jako bychom hráli bratry, ale byla to vážně skvělá doba. Zpočátku jsem ho sledoval a říkal si: 'Ježiši, je skvělej.'. Zaprvé - postava, kterou hraje, je opravdu pošahaná, a zadruhé - předvádí to s tak neobyčejnou přesvědčivostí. Byl jsem vážně ohromený a ne že bych být neměl, jen jsem moc Robovy práce neviděl."

Není tedy Twi-hard? "Ne, nemůžu říct, že jsem... eh, Twilighter. Viděl jsem ho ve Water for Elephants, kde byl skvělej, a očividně to má v sobě, ale v The Rover hrál tohohle pošahanýho chlapíka, vnitřně jsem mu za jeho výkon v podstatě každej den tleskal."

"Je pár scénářů, které v sobě němají ani kousek originility a tenhle byl jako: 'Whoa, tohle natočí?!', je to vážně velmi vzácné... styl, jakým je to napsané, těch pár postav a jejich extrémně zvláštní vztahy. David má velmi specifický styl, což můžete vidět na Animal Kingdom nebo krátkometrážních filmem, které natočil, ale tohle je téměř... jako sci-fi."

Rey je tak naivní, až to hraničí s postižením. Jak ses do něj vžil?
Rob: Můj kamarád má bráchu, kterej nemůže bejt nikdy sám. A to mi vždycky přišlo zajímavý, obzvlášť jak stárnul - jak se vyvíjíte, když se na vás lidi dívají jako na někoho, kdo nemůže bejt nezávislej? Hodně jsem o tom přemýšlel a taky o násilných vztazích. Proč žena zůstává se svým manželem, který ji neustále bije - jak si můžete 'zlostnou pozornost' vykládat jako lásku? Když vás celej život mlátil vlastní táta, a pak přijde jinej chlap a začne vás bít taky, myslíte si: 'Oh, páni, dělá to proto, že 'mě má rád, je to moje chyba'. Myslím, že to, co je mezi Reynoldsem a Ericem je něco hodně podobného - pořád se někoho snaží potěšit, i když je na něj Eric prostě jen z úplně nevysvětlitelnejch důvodů nasranej. Promítá si do Reye všechny svoje problémy. Přišlo mi to zajímavý.

Dělal jsi na tuhle roli konkurz?
Rob: Dělal jsem ho pro The Rover dvakrát, celkově je to teprve druhej konkurz od Twilight. Opravdu pomohlo mít podklad. Když vás pro něco vyberou, je to skvělý: 'Paráda, udělám pro to maximum, co můžu.'. Už jen sám fakt, že jste byli někým schváleni, vám dodá víc sebejistoty. Když jdete na plac bez konkurzu, několik prvních týdnů si říkáte: 'Do hajzlu, jsem pro tuhle roli vůbec ten pravej? Nemám ani páru.'.

Jaká byla spolupráce s Guyem?
Rob: Sedli jsme si opravdu dobře. Na začátku, když jsme zkoušeli, jsem si říkal: 'Do háje, nesedneme si, protože si na něčem bude trvdohlavě trvat'. Ale hodně mu na tom záleží. Sem tam pracuje s lidma, se kterýma hraje nějakých pětadvacet let, ale pořád se snaží najít nové věci, které by mohl zkusit. Guy je v tomhle filmu fakt divnej - dokonce i způsob, jakým hejbe hlavou je divnej, vypadá jako mimozemšťan (směje se) - možná tak vypadá normálně.

Co bylo to nejkomplikovanější?
Rob: Ah, ty mouchy!

Ty máte v Anglii taky, ne?
Rob: Ale tady na vás útočej! Snažíte se natáčet scény, když se vám padesát much snaží dostat do očí... Horko a mouchy, mouchy, mouchy..."

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama