Rob pro Brisbane Times

12. června 2014 v 21:30 | Ajjinka |  Rozhovory

Ještě se pořádně nerozjelo americké promo The Rover a už se začínají objevovat nové rozhovory. Tenhle je opravdu velmi příjemný. Rob mluví o postavě Reye a o svém co-star Scootu McNairym (Reyův bratr Henry). Rozpovídal se o filmu Life a o tom, co jej na projektu lákalo. Krátce zmiňuje připravované projekty Idol's Eye a Childhood of a Leader.

Známý upír je mrtev. Nebo by už alespoň měl být. S The Rover, novým filmem od režiséra Animal Kingdom Davida Michoda, ze sebe Robert Pattinson konečně setřásl Twilight cejch, u kterého hrozilo, že ho bude provázet navěky.

V The Rover má jižanský přízvuk, špatné zuby a zvláštní emocionální závislost na ostatních. Je to role, která mu přinesla pár velmi pozitivních recenzí: Variety kritik Scott Foundas mluvil o "kariéru předefinovávajícím výkonu... který odhaluje nevyslovené hloubky vnímavosti a citu."

Pattinson je při rozhovoru uvolněný. Má srdečný smích, ale když přijde na jeho práci, je vážný. Chce točit filmy s lidmi, které obdivuje a respektuje.

Je si vědom toho, že za The Rover získává pozitivní recenze. Samozřejmě je za to rád, jak říká: "Protože tenhle film opravdu zbožňuju.", ale když přijde na jeho výkon, přiznává: "Vždycky nad tím přemýšlím jako nad prací a je to frustrující, když myslíte na to, co jste mohli udělat jinak."

Scénář byl jedním z těch ojedinělých, kdy okamžitě pocítil spojení s postavou. "Možná proto, že to bylo tak volný - vážně jste s tou postavou mohli dělat prakticky cokoliv. Mohli jste do ní promítnout, co jste chtěli. Nevím, hned jsem v hlavě slyšel jeho hlas, viděl jeho styl chůze... a to se mi stalo jen třikrát nebo čtyřikrát za tu dobu, co hraju."

S Pearcem nestrávil téměř žádný čas, než začalo natáčení. "Řekl bych proto, že jsem dělal konkurz rok předtím a s Davidem jsem hodně mluvil. Už jsem měl v hlavě srovnáno, jak chci Reye zahrát. Musel jsem mlčet, zjistit, co chtěl on, bylo to docela děsivý." Strachoval se, že interpretace Pearce by mohla úplně změnit vizi jeho vlastní postavy. "Dopadlo to nakonec dobře," ale prý bylo zpočátku pár momentů, kdy mu připadalo, jako by měli každý točit úplně jiný film.

Americký herec Scoot McNairy hraje Reyova bratra, který se od něj odtrhne. Pattinson je velkým fanouškem tohoto chameleoního herce z nových filmů jako Killing Them Softly, Monsters a 12 Years a Slave. "Vtipná věc na Scootovi je ta, že ho nikdy nepoznám," říká Pattinson. "Jeden den jsem s ním mluvil o filmu Argo a neuvědomil jsem si, že tam hraje. Neměl jsem o tom ani tucha." Od srdce se rozesměje. "Celej náš rozhovor si myslel, že si dělám srandu."

Nedávno pracoval na filmu Life, kde ztvárnil Dennise Stocka, fotografa magazínu Life, který pořídil sérii známých fotografií Jamese Deana těsně před tím, než se z něj stala světová hvězda díky Na západ od ráje. Pattinson sice hraje Stocka a lidé by usuzovali, že ho tahle role přitahovala, protože je blízká slávě, ale není to tak: "To, co mě z největší části zaujalo, nemělo nic společnýho s Jamesem Deanem, slávou nebo něčím podobným." Co ho na Stockovi přitahovalo, bylo to, že je jeho postava vykreslena jako: "opravdu špatnej táta. A to většinou u mladejch rolí nevidíte. Prostě svoje dítě nemiluje, nebo toho ani není schopnej, a to ho docela bolí."

Film je o rozdílných pohledech na kreativitu. "Je to trošku o boji eg a hodně o profesní žárlivosti. O tom, kdo je objekt a kdo umělec." Life režíroval Anton Corbijn, který byl fotografem, než se dal na filmaření. Pattinson říká, že jeho názory na focení jsou "trochu divné". Není fanouškem digitálních fotografií, říká, že mu to přijde moc jednoduché a není k tomu potřeba tolik uměleckého ducha, jako tomu je u analogových fotografií. A samozřejmě dodává, že jeho zážitky s paparazzi mu s oblibou fotografů vůbec nepomohly. "V hodně směrech mám k fotografům velmi negativní postoj, takže bylo zajímavý si jednoho zahrát."

V říjnu začíná pracovat na filmu Idol's Eye, který bude hollywoodským debutem francouzského filmaře Oliviera Assayase. K projektu se přidal i Robert De Niro. "Na tenhle projekt se opravdu hrozně těším."

Také si zahraje v nezávislém dramatu po první světové válce s názvem Childhood of a Leader, který je naplánován na září. Film bude režírován hercem Brady Corbetem, který spolupracoval i na scénáři. "Znám Bradyho deset let, je skvělej a scénář je fenomenální."

Corbet dříve řekl, že opravdu oceňuje způsob, jakým Robert využívá svoji slávu, aby pomohl vytvořit filmy, které obdivuje. Pattinson se při této zmínce rozesměje. "Uvidíme, jak dlouho tenhle vliv potrvá."

Scany se dvěma novými stillskami z The Rover:

imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama