Rob pro Direct Matin FR

4. června 2014 v 22:33 | Ajjinka |  Rozhovory

Další krátký rozhovor pro francouzský magazín Direct Matin. Rob mluví o The Rover, filmu Life a Queen of the Desert. Také přijde řeč na připravovaný projekt Idol's Eye Oliviera Assayase. Pomalu ale jistě začínám rozhovory dost třídit, protože se v nich vesměs opakuje stále to samé.

Robert Pattinson se v hollywoodském terénu jednoznačně usadil. V The Rover Davida Michôda hraje chlápka s jednoduchou myslí, který je nucen spolupracovat se svým nepřítelem, aby našel svého bratra v australské poušti. Britský herec přiznává, že za tuhle šanci může svým způsobem poděkovat Davidu Cronenbergovi.

Byl to svět, ve kterém se The Rover odehrává, nebo ta postava, která v tobě vzbudila o tenhle projekt zájem?
Rob: Scénář mi přišel vážně zajímavý, ale jako první mě silně zaujala moje postava, obzvlášť ten způsob, jakým se vyjadřuje. Nikdy předtím jsem podobnou postavu neviděl.

Bylo těžké hrát někoho s jednoduchou myslí?
Rob: Vůbec ne, přišlo to přirozeně (směje se). Představil jsem si ho jako zmláceného pouličního psa, který se stále vrací zpátky za svým pánem pro trošku té pozornosti.

Film ukazuje svět, který zničilo lidské šílenství. Myslíš, že je to bod, do kterého naše společnost směřuje?
Rob: Mohlo by se to stát, ale jsem optimističtější. Víc v lidstvo věřím. V The Rover nejsou všichni úplně ztracení, ne všichni se zbláznili. Někteří pořád mají naději a snaží se Zemi obnovit. Ale tenhle ekonomický kolaps je rozhodně nastat může.

Hraješ ve dvou filmech, které 'jdou proti systému': Maps to the Stars a The Rover, angažuješ se do politiky?
Rob: Jsem víceméně liberální. Je těžký bejt hercem a nebejt nějakým způsobem liberální. Možná bychom se měli víc zajímat o oceány, ale politiku moc vážně neberu. Když vidíte, že většina západních zemí je pod vedením několika mezinárodních společností, volby pak vypadají jako nějakej vtípek.

Ze sex symbolu teenagerů k herci vyhledávanému největšími režiséry, jaké je tajemství téhle kariérní změny?
Rob: Zabere to nějakej čas. Je to 4-5 let zpátky, co jsem se začal snažit vytvářet si výhodné vztahy s režiséry, které jsem obdivoval a zdá se, že v tu samou dobu se to tak nějak stalo. Cosmopolis změnil všechno. Po mém seznámení s Davidem Cronenbergem nabrala moje kariéra nový směr.

V Cannes jsi byl se dvěma filmy. The Rover a Maps to the Stars Davida Cronenberga.
Rob: Je to jedno z těch nejvíc potěšujících míst pro promítání filmu. Je tu neuvěřitelná energie, která tomu tady dominuje. Rád dělám v Cannes rozhovory. Novináři se o ty filmy doopravdy zajímají a nepokládají vám otázky jako 'Jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?'. Ve Francii novináři milují kinematografii.

Dotočil jsi film Wernera Herzoga Queen of the Desert od špionce Getrudě Bell. Koho v něm hraješ?
Rob: Hraju mladého Lawrence z Arábie. Byl blízkým přítelem Gertrudy Bell během první světové války.

Také hraješ fotografa Dennise Stocka ve Life Antona Corbijna.
Rob: Nedávno jsme dotočili. Pár dní zpátky jsem viděl trailer. Hraju chlápka, který fotil Jamese Deana těsně předtím, než se stal slavným. V té době byl James neznámý.

Proč nejsi ten, co hraje Jamese Deana?
Rob: Ne, toho hraje Dane DeHaan, ale je to vtipný, protože je v našich životních cestách pár podobností. Nebyl nikdo a v rozmezí dvou měsíců na něj spadnul tenhle neuvěřitelnej úspěch. Ten známej snímek, kde ho vidíme kouřit na Times Square, byl pořízenej den před premiérou Na východ od ráje. Byl jsem přesně na tom samým místě den před premiérou Twilight.

Co dalšího máš před sebou?
Rob: V listopadu budu pracovat s Olivierem Assayasem na filmu Idol's Eye. Je to gangsterský film založený na skutečném příběhu skupinky zlodějů, která vykrade obchod patřící mafii. Děje se to v roce 1970. Potkal jsem Oliviera dva a půl roku zpátky, ale tenhle projekt vzniknul teprve před pár měsíci.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama