Rob pro Huffington Post

21. června 2014 v 21:28 | Ajjinka |  Rozhovory

Robert Pattinson je unavený.

Osmadvacetiletý herec strávil většinu posledního měsíce při propagaci filmu Davida Michoda The Rover, thrilleru, který je tvořen špínou, zaschlou krví a nihilismem. Pattinson se objevil na obálce The Hollywood Reporter. Dělal rozhovory s BuzzFeed, The Daily Beast, Indiewire, Jimmy Kimmelem a teď s The Huffington Post. "V teorii to bylo fajn."

Naštěstí je tenhle Pattinsonův výkon zatím jeho nejlepší. V The Rover hraje Reye, prostoduchého kriminálníka, který je ponechán smrti jeho bratrem v postapokalyptické Austrálii a který se pak vydá s Ericem, mužem, který je také poškozený Reyovým sourozencem, na cestu za pomstou.

"Myslím, že hodně lidí chce dělat na věcech, se kterýma se ztotožňujou, já chci dělat pravej opak," říká Pattinson výhledově o své kariéře. "Nemyslím si, že na věci reaguju normálně. Takže se snažím hrát někoho, kdo je prostě normální chlap... Ani nevím, jak to udělat."

HuffPost Entertainment mluvilo s Pattinsonem v Bowery hotelu na Manhattanu o The Rover, jeho vztahu k bulvárním médiím a nekonečných drbech o jeho kariéře.


Pracoval jsi s těmito úžasnými režiséry: David Michod, Werner Herzog, David Cronenberg a brzy s Olivierem Assayasem. Jaké sis s nimi nasbíral zkušenosti?
Rob: Je to chození do školy. Myslím, že je to přesně to, co dělám. Řekl bych, že hodně herců ví, co v nich je, a chtějí pracovat s režiséry, kteří jim pomůžou se specifickými věcmi, o kterých ví. Já nemám ani tušení, co ve mně je! Prostě tak nějak doufám, že se něco stane, když pracuju s Herzogem a Cronenbergem.

Hodně zpravodajstvích, která rozebírají tvůj výkon v The Rover, září titulky, že jsi hodil Twilight za sebe. Ale Twilight byl před dvěma roky a přišlo mi, že už Cosmopolis "tě hodil za Twilight". Nezačíná být tahle historka otravná?
Rob: Řekl bych, že když se mě někteří lidé zeptají, je to otravný. Jako... 'Jak ti je, když tě teď všichni vidí jinak?'. Je to dost odsuzující. 'Takže tvrdíte, že všechno, na čem jsem dělal předtím, byly sračky? Tak to díky!'. Vždycky zapomínám, jak málo lidí vás skutečně zná. Přijde vám, že jste dělali tolik rozhovorů, ale většina lidí viděla jen pár filmů. Možná! Nebo vás jen viděli v bulváru nebo tak něco. Trochu na to zapomínáte, když jste toho středem.

Po premiéře v Cannes se hrozně zveličovala tvá scéna, ve které zpíváš Pretty Girl Rock, že jsem očekával, že to bude mnohem větší chvíle. Ale je to docela tlumené a melancholické. Překvapilo tě, kolik na sebe tahle scéna strhla pozornosti?
Rob: Jedna věc, kterou jsem si o tom myslel, je ta, že jde o nějaký druh průlomu kvůli všem těm Twilight věcem. Ale fakt to tak není. Očividně to lidi začali řešit proto, že si mysleli, že je to k něčemu komentář. (pozn. V písničce Keri se zpívá o tom, že ji lidi nemají nesnášet proto, že je krásná.)

Možná? Nevím, proč by si tohle lidi mysleli.
Rob: Protože lidi tohle milujou. Vždycky si čtu filmový recenze a tolika recenzentů miluje, když filmy hází očko samy na sebe a jsou uvědomělý. Kdo to chce? Je to šílený! Takže jsem nechtěl, aby to vypadalo uvědoměle. Ale líbí se mi to. Nejvtipnější je to ve chvíli, kdy je ten song useknutej. Je tak nahlas. Pak jde Rey hned za Ericem.

Vážně čteš recenze?
Rob: Jo. Ani nevím proč. Je tak těžký zjistit, jestli dělám správnou věc. Po jejich přečtení přijde chvilka, kdy si to člověk trošičku uvědomí. Ale někdy je fakt neuvěřitelný, jak opačnej účinek jejich čtení může mít. Nezjistíte po nich vůbec nic novýho, fakt nesnáším špatný recenze. Ani si pak nepamatujete ty dobrý.

Zůstaňme u toho, že si čteš věci o sobě: Byla tu historka, která nedávno vyšla, že budeš nový Indiana Jones. Jak se dozvídáš o těchhle směšných castingových drbech? Google upozornění?
Rob: Na rozhovorech s tiskem. Vůbec jsem o tom nevěděl. Přísahám, že to píšou lidi, co věděj, že mi to pak přinese tuny špatný publicity. Bude jeden náhodilej článek o něčem, co není ničím podložený, a na něj najednou reaguje padesát dallších. A já jsem jen: 'Ale vždyť jsem ani nic neřekl!'.

Byl jsi v oku veřejnosti už nějakou chvíli, ale pořád tě překvapuje, jak moc nepravdivých informací se o tobě píše?
Rob: Je to vážně šílený. U mě jsou to ty samý příběhy pořád a pořád dokola. Pořád. Snažil jsem se najít způsob, jak v bulváru nebejt, ale prostě nevím, jak to udělat. Myslel jsem si, že když mě nevyfotí, nemůžou nic udělat.

Ne, na tom nezáleží.
Rob: Ne, nezáleží, prostě vytáhnou k článkům pět let starý fotky.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama