Rob pro The Sunday Times

10. srpna 2014 v 23:37 | Ajjinka |  Rozhovory

Rozhodla jsem se pro vás přeložit další rozhovor, který Rob vedl s reportérem z The Sunday Times v době, kdy probíhal filmový festival v Cannes. Rozhovor byl zveřejněn teprve před pár dny, většinu tvoří novinářská omáčka, ale Robovy citace jsou super. Úplně celý si jej můžete vždycky přečíst v originále ve zdrojovém odkazu :)

Nejlepší věc na Robertu Pattinsonovi je to, jak je divný. Kdyby nehrál, byl by jedním z těch, co se v kanceláři kření polovičatým úsměvem a při chůzi se vyhýbají výdejníku vody. Je přátelský, ale divný. Potkali jsme se v květnu na filmovém festivalu v Cannes po té, co dokouřil cigaretu pod oblohou, která sotva zadržovala déšť. Nazvat jeho oblečení grunge stylem by popíralo všechno, o co v grunge stylu jde. Je prostě ledabylé: tričko, košile, botasky, bílé džíny. "Mám takovou kocovinu," zasténá, když zapnu diktafon. "Cejtím se příšerně."


Mluvíme o jeho nedávném rozhovoru pro Dior, ve kterém bláznivě mluvil o francouzských dívkách, protože: "Zeptali se mě: 'Jaká je tvůj oblíbený prvek vůně?'" Vrtí hlavou nad stupiditou této otázky. "Taky jsem někomu řekl, že používám hydratační krém, a pak jsem ten rozhovor viděl napsanej - takovou dobu jsem se snažil získat si důvěryhodnost a najednou se objeví zkurvenej titulek o hydratačním krému!"

"Vybírám si tak divný věci, že nemůžou bejt souzený za normálních podmínek," říká. Jeho mozek skřípe, hlas má jemný a unavený. "Když je něco naprosto běžný, nejsem si jistej, jestli do toho můžu jít. Takhle k tomu prostě nepřistupuju. Pokud jsou u postavy určitý rytmy, nebudu schopnej jich dosáhnout. Takže si to rád dělám po svým. Můžete si vytvořit novou řádku emocí, která vám ani nebude dávat smysl."


Reyovy zuby jsou příšerné. Pattinsonovi připomínají: "děti ze školy, který si nečistily zuby - ty podivíny", šklebí se. "Vždycky to byly ty, co hrály příliš mnoho videoher."

Tohle je na Pattinsonovi zábavné - nebo alespoň na jeho kocovinové verzi. Nemá žádný filtr. Většina herců by se držela dál od pomlouvání lidí, co hrají videohry, protože i oni se dívají na jejich filmy. Ale on se od toho dál nedrží. Poznamenal jsem, že mentálně a fyzicky poškozený Rey je jeho Miley Cyrus moment, veřejné zničení něčeho nevinného. "Je to jako dělat Miley Cyrus," opakuje, chichotá se, i když si nemyslím, že by sám sebe považoval za nevinného. Určitě je mu to jedno. Ani tu nemá publicistu.

Ptám se ho, jak si myslí, že na něj bude vzpomínáno, jak jeho jméno v budoucnosti automaticky vyplní Google. Stewart - jeho Twilight co-star - tam určitě bude. Stejně tak Twilight. Co dalšího? "Gay?" směje se. Není to úplně na tobě, dodávám. Tvoji image mají na svědomí maniakální fanoušci, ti, kteří retweetují každou minutou novinky o tobě. "Jsou velmi aktivní," přikyvuje. "Dobrý publicisti. Ale nerad jim říkám 'fanoušci'. Přijde mi nechutný, když lidi říkaj: 'Miluju svý fanoušky!'. Ani je neznaj." Pokračuje a říká, že je to sporné, když je "dost nejistej", než teatrálně vybuchne: "'Jak mě můžete mít rádi? Nemáte mě rádi!'". Nemám tušení, kolik si toho z téhle konverzace bude pamatovat.

"Lidi se vždycky ptaj: 'Umíš vůbec hrát?'" říká. Je frustrovaný. "No, co si do háje myslíte, že jsem v Twilight dělal? Dobře nebo špatně - hrál jsem. Je to pořád to samý dokola."

Zeptal jsem se, jestli mu někdy nedali roli kvůli jeho minulosti. "Jednou. Bylo to jednou jedinkrát, kdy někdo řekl: 'Kvůli Twilight tě nemůžu obsadit.'" A o jaký film šlo? "Oh, jen jeden film, co stejně padnul."

Má seznam dvaceti režisérů, se kterými chce pracovat, ale "žádný kariérní plán". Chce "lidi, se kterýma se dobře tráví čas a o kterejch říkáte přátelům". Dělal na zatím neviděných filmech s Wernerem Herzogem a Antonem Corbijnem. Ve dvou letech natočil dva Cronenbergovy filmy. Drží se svého slova.

"Každá vaše poslední práce je vaší poslední prací, je tu možnost, že už další nedostanete," říká. "Takže, víte jak, je lepší říkat: 'Pracoval jsem s Wernerem Herzogem' než 'Dělám na Něčem 3', ze kterýho dostanete hromadu peněz, natáčíte jedenáct měsíců, osm film propagujete a všichni pak říkaj, že je to sračka. Myslím, že natáčet film kvůli někomu jinýmu, než kvůli sobě, je šílený."

"Slýchám herce, jak říkaj, že nečtou recenze nebo že jim na nich nezáleží, a myslím si, že kecaj. Každýmu na nich záleží." Když se zeptám na YouTube video "Robert Pattinson nesnáší Twilight", pokrčí rameny. "Řekl jsem tolik pitomejch věcí."

Skoro u konce přes velký závěs nakoukne Guy Pearce a snaží se dostat Pattinsona na focení photoshootu. Mladší muž se ošije. "Nesnáším focení. Nesnáším," protestuje. Nechce, aby se na něj soustředila pozornost. Hrát hlavní role není zábava, říká. Velké filmy nejsou zábava, říká. "Zajímavé role nedostáváte jen tak, a u velkejch filmů můžete odvést hromadu práce na filmu, kterej se vám nakonec třeba nebude líbit. Je to zapeklitý."

Po našem rozhovoru slyším, jak mu pokládají otázky o superhrdinech a jestli by dokázal přežít apokalypsu. Později zamíří do deště na další cigaretu. "Jsem docela dobrej v tom bejt sám," řekl mi předtím, a jak ho pozoruju, moknoucího, věřím mu. Vlastně si myslím, že někde v jeho mysli už sám je, neustále. 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alibaba Alibaba | 11. srpna 2014 v 8:05 | Reagovat

Super, po dlouhé době vážný Rob :-)

2 DopeStars DopeStars | 11. srpna 2014 v 10:08 | Reagovat

Toto je Rob akého zbožňujem!! Priamy, úprimný, jednoduchý. 8-)  ;-)
Ale ten komentár novinára ma dostal: "Nemám tušení, kolik si toho z téhle konverzace bude pamatovat." To by som chcela vedieť aj ja :-D  :-D  :-D

3 simbet simbet | 31. října 2014 v 6:39 | Reagovat

Skvělý rozhovor. Rob působí dost smutně, ani se mu nedivím, po tom, čím vším si prochází na veřejnosti nebo zato mohl démon alkohol :-P

4 creolin creolin | Web | 7. září 2016 v 17:33 | Reagovat

půjčím peníze až domů :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama