Rob pro The Independent UK

28. září 2014 v 12:05 | Ajjinka |  Rozhovory

Minulý rok se herec rozhodl prodat svou vilu v Griffith Park poblíž slavného nápisu Hollywood v Los Angeles. Tvrdí, že byl příliš mladý, aby se uvázal k tak ohromnému majetku.

"Ten dům byl úžasnej," říká o vile, kterou prodal za 6,37 milionů dolarů. "Moc jsem nad tím nepřemejšlel, když jsem ho pořizoval. Žil jsem v LA a zůstával jsem po hotelech, a pak jsem měl poprvý pořádný peníze."

Když říká peníze, myslí tím ohromnou sumu pro každého, ne jen pro britského herce. Podle průzkumů získal 20 milionů za poslední část Twilight, ságy, která mu zařídila celosvětovou slávu. Pattinson přiznává, že prodej domu byl součástí jeho odloučení se od Hollywoodu. "Pokud jste ten typ člověka, co potřebuje bejt do věcí dostrkanej, pak pro vás není Hollywood to správný místo, takže si myslím, že možná s LA končím. Během posledních tejdnů jsem si to uvědomil."


Potkali jsme se v den premiéry Maps to the Stars na filmovém festivalu v Torontu. Jeho otec přivážel do Barnes, západní části Londýna, vintage auta z Ameriky a jeho matka pracovala v modelingové agentuře. "Myslím, že potřebuju trávit víc času v Londýně, nebo se prostě jen sem tam přestěhovat. V LA jsem tak nějak šestým nebo sedmým rokem a je to divný. Čím víc času tu strávíte, obzvlášť jako herec, tím víc si myslíte, že o něco přijdete, když se odstěhujete, ale to není pravda. Je to zábavný město, ale jste tu pořád jako na dovolený. Přijde mi, že jsem byl od dvaadvaceti na prázdninách."

Působivý seznam tvůrců, se kterými herec spolupracoval, se rozšiřuje. "V posledních dvou letech jsem dělal na filmech jen kvůli jejich režisérům a moc jsem nebral v úvahu scénář," říká. "Teď se snažím najít střední cestu mezi obojím."

"Hodně se hlídám. Když dělám rozhovory, vždycky čekám, kdy ze mě vyleze nějaká pitomá poznámka." Když poprvé vstoupil do místnosti, řekl: 'Jsem v tiskovkách fakt špatnej.'. "Snažím se vyhnout tématům, do kterých bych se zamotal. Není to tak, že bych byl politik nebo tak něco. Říkával jsem v rozhovorech tolik pitomejch věcí, snažil jsem se pořád vtipkovat a teď si všichni myslej: 'Tenhle chlápek je vůl, říká roky a roky samý hovadiny.'"

Ve filmu Queen of the Desert hraje T. E. Lawrence. "Je to o něco bližší jeho skutečnému já, není to jako film Lawrence z Arábie (1962)," říká. "Byl to chytrej chlap a fyzicky se na něj příliš nehodím, ale myslím si, že tak nějak vím, jakej byl. Po tom, co jsem tu roli dostal, jsem začal dělat průzkum a zjistil jsem, že některý věci prostě udělat nepůjde, protože nejsem fyzicky stejnej, ale stejně jde jen o malou roli. Tenhle film je o Gertrudě Bell, nešlo o vytvoření nového Lawrence z Arábie."

Malé role mu vyhovují. "Je docela hezký dělat na malých rolích. Pak ten film není úplně závislej na tom, co v něm dělám, takže pracuju tak, jak chci, a není to jen moje chyba, když ten film pak žádný prachy nevydělá."

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sába Sába | Web | 28. září 2014 v 12:15 | Reagovat

Tak to je zajímavý.. i když ho i celkem chápu, preferuju Londýn před LA, i když jsem v ani jednom městě nestrávila až tolik času, ale i tak se cítím lépe v Londýně než v LA, když to vezmu z pohledu normálního člověka ne herce/herečky.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama