Rob pro The Province

27. září 2014 v 22:02 | Ajjinka |  Rozhovory

"David je vážně vtipnej," říká Pattinson. "Mám ho rád jako člověka a taky pomáhá, že se mi líbí jeho práce. Líbí se mi, jak fungujou jeho natáčecí placy: Jsou hrozně příjemný a cejtím se na nich víc sebevědomej."

Pattinson prozrazuje, že Cronenenberg nikdy nepanikaří, když čelí neznámému. Dovoluje příběhu a postavám, aby se přirozeně vyvíjely.

"U Cosmopolis jsem byl vyděšenej, protože to byl scénář tak plnej slov, nedělal jsem žádný natáčecí zkoušky a do dne před natáčením jsem s ním nemluvil ani o svý postavě. Říkám vám, že jsem se skoro nervově zhroutil, protože jsem předpokládal, že si myslí, že vím přesně, co dělám a pak se s tím na place prostě vytasím," směje se Pattinson.


"Tak jsem mu zavolal, abych mu položil jednu otázku... jen abych mu dal najevo, že nevím, co vlastně dělám. Pak mi vysvětlil způsob, jakým pracuje, což je to, že ani on sám neví, co se stane, dokud není na place a není to natočený, takže není žádnej důvod ke zkoušení a k diskutování, dokud nemáte opravdu velkej problém."

Pattinson tvrdí, že na place Maps to the Stars žádný problém neměl, jen si užil spoustu legrace, z velké části díky Julianne Moore. "Julianne do toho opravdu šla," říká. "Myslím, že je to jedna z jejích nejlepších rolí vůbec. Líbí se mi, co ve filmu dělá, vůbec jsem nemusel přemejšlet, jen jsem reagoval, byla virtuóz."

Pattinson říká, že i milostná scéna s Moore v limuzíně byla úplně něco nového, i když už jednu podobnou měl v Cosmopolis. "Myslím, že jsem se v životě tak nezasmál. Málem jsem odpadnul."

Pattinson přiznává, že má stejně jako Cronenberg poněkud zvrácený smysl pro humor, ale věří, že je to způsob, jak zvládnout šílenství showbusinessu.

"Jako dítě jsem nikdy nechtěl bejt hercem... A jsem docela dobrej ve vybírání rolí ve filmech, který nikdo nevidí," směje se. "V Hollywoodu ale je hodně egoistickejch psychopatů."

"Potkal jsem hodně hereček, které jsou jako postava Julianne. Jejich uvědomění si sama sebe je tak závislý na tom, jak je vidí publikum - publikum plný lidí, který ony nikdy nepotkaj. A když přestanou mít úspěch, jejich uvědomění zase mizí... Lidi můžete přestat bavit."

Pattinson tvrdí, že je čím dál těžší najít role, které k lidem promluví vnitřní pravdou.

"Abych byl upřímnej, netuším, jestli chtějí mít lidi hrdiny s chybama... Filmovej dobrák musí bejt vychovanej rybářskýma venkovanama, který jsou úplně bez hříchu, a zloduch musí bejt vychovanej v samotným pekle. Je to takovej zjednodušenej způsob vyprávění příběhu, kterýmu nerozumím."

"V podstatě nám předvádí kreslený postavičky. A myslím si, že jsou z toho lidi frustrovaný a naštvaný. Ale zároveň... když je publikum pořád krmený hamburgerama a vy mu pak nabídnete ten nejlepší kousek sushi, stejně bude říkat 'ble'."


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama