Produkční poznámky k Life

4. února 2015 v 21:18 | Ajjinka |  Life

Mám tu pro Vás krátké citace z produkční poznámek filmu Life, ve kterých Rob mluví o filmu a své postavě. Je to celkem zajímavé čtení, takže pokud máte chvilku, určitě doporučuju přečíst. Robovy citace jsou vyznačeny tučně. Celé poznámky si můžete přečíst zde. Rob je v nich hodně zmiňován třeba Dane DeHaanem nebo režisérem Atonem Corbijnem, jde však o dlouhý text, takže jsem přeložila jen části s Robem (vůbec mi nešlo psaní slova Robert, pro mě už je to prostě jen Rob, ale překlad je překlad, lol).

Robert Pattinson hraje fotografa Dennise Stocka. K projektu ho lákala: "zajímavá historická doba a zajímavý pohled na tak obrovskou ikonu jako je James Dean." Pattinson říká: "Přečetl jsem scénář a dost dlouho trvalo, než jsem se rozhodl do toho jít," obdivoval prý "elegantní a poetické vyprávění příběhu." Také se mu líbila představa, že bude hrát s hercem jeho věku, setkal se s Lukem Daviesem (producent) a Antonem Corbijnem (režisér), nicméně říká: "Moje rozhodnutí hrozně záviselo na tom, kdo bude hrát Jimmyho." Pattinson poznamenal, že by Anton Corbijn neobsadil jen tak někoho kvůli tomu, že vypadá jako James Dean, říká, že k projektu nebyl uvázán, dokud se nepotvrdilo, že si zahraje vedle Dane DeHaana. Představě, že by měl on sám ztvárnit Jamese Deana, se Robert směje: "Ale ne. Ani za milion let. Dane je statečnej."

Robert mluví o pozornosti věnované umění jeho postavy: "Pár měsíců před natáčením jsem začal fotit Leicou, kterou měl Stock." Popisuje tradiční fotografování jako umírající umění a říká: "Je na tom něco jemnýho, když to srovnám s digitálním focením, protože tu fotku nemůžete vynutit. Nemůžete fotit jako s iPhonem a pak na tu fotku hodit filtr." Dokonce šel do kanceláře Leica v Londýně, ale tvrdí: "Zabere to vážně dlouhou dobu, než začnete fotit normální fotky, natož pak dobrý fotky." I tak chtěl porozumět světu jeho postavy.

Roberta zaujala zápletka a Stockovo odmítání jeho rodičovské role: "Líbilo se mi, že byl Dennis Stock napsanej jako špatnej táta. Nezáleží na tom, že to bylo v době Jamese Deana, ve filmech normálně nevidíte chlápka, kterej měl dítě hodně mladej a myslí si, že mu omezuje život jako umělce, nebo život čehokoliv, čím chce bejt, a přiznával to tak otevřeně. Scénář se tím docela zabejvá," říká. "Ta představa mít sedmiletý dítě mi přišla zajímavá. Často se to lidem mýho věku nestává."

Dennis také zpochybňoval svoji profesní roli. Robert říká: "Byl jen o kousek výš než paparazzi a z finančních důvodů byl nucenej bejt komerčním fotografem, ve svý práci nemá žádnej prostor pro umění. Prostě dělá, co se mu řekne, což ho dost dusí. V LA byl už nějakou dobu a začínal si myslet, že marní svůj život. Blížil se třicítce a nic nedokázal, neměl peníze a jeho rodinu nechal za sebou v New Yorku." Zároveň Pattinson říká, že byl Dennis svým způsobem profesionál. "Svět nepřetejkal fotkama celebrit, takže obrázky v magazínu LIFE byly vážené, nesnažili se na fotkách celebrity shodit. Lidi celebrity fascinovaly a myslím si, že objekt focení mohl fotografovi mnohem víc důvěřovat."

Ale získání si důvěry Jamese Deana byla pro Dennise pořád velká výzva. Nakonec se Jimmy s Dennisem sblížili, zabralo to však čas. Ale ta námaha za to stála. Robert říká: "Dennis si uvědomil, jak slavným se Jimmy stane, mnohem dřív, než sám Jimmy." Byla to pro něj skvělá pracovní příležitost. "Myslím, že Dennisův největší problém je to, že nedokáže ocenit svou vlastní práci. Dělal skvělé fotky už předtím, než potkal Jimmyho, ale necenil si jich a nebyl za ně odměňován. Protože ho má Jimmy rád a k fotkám svolí, dovoluje si o sobě Dennis smýšlet jako o umělci, protože Jimmyho práci neskutečně respektuje."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcelle Marcelle | 5. února 2015 v 8:34 | Reagovat

<3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama