Queen of the Desert: První reakce a dojmy!

6. února 2015 v 21:19 | Ajjinka |  Queen of the Desert

Dnes proběhla světová premiéra filmu Queen of the Desert, kde si Rob zahrál T. E. Lawrence. Celkově jsou dojmy dost... smíšené. Některým se film líbil, jiným ne. Chválí se herecké výkony, ale dost lidí si stěžuje na pár historických chybiček. Rob má opravdu jen malinkou roli, z recenzí jsem tedy vytáhla jen části, kde se mluví o něm. Doufám, že se brzy dočkáme nějaké stillsky, na které bychom viděli Roba v kefíje - je jasné, že si to společnost nechává jako eso v rukávu, hehe.


Mezi další zábavnější části patří ty, kde Bell (Kidman) tráví svůj čas při archeologických vykopávkách s Lawrencem. A i když chvíli trvá, než si na Pattinsona v kefíje zvyknete (na tiskovém promítání vyvolal smích), jeho lehké kamarádíčkování v jeho scénách s Kidman je příjemné.


Ve filmu jsou setkání Bell se samotným Lawrencem, kterého chlapecky zahrál Robert Pattinson. V kefíje vypadá trochu rozpačitě - ale pravděpodobně o nic víc, než v ní vypadal sám Lawrence. Když se na scéně objevil, pár lidí se na berlínském festivalu zasmálo, ale Pattinson ustál tuhle (malou) roli dobře.


Herci ve skutečnosti nelpí na: "hrajeme týpky ze starých časů ve starých hadrech", Robert Pattinson - s tím, že jsem si jistý, že pravděpodobně 75% čtenářů této recenze na komentář na něj čekají - je nejvíc překvapující. Jeho role je malá. Má jenom pár scén, ale povedlo se mu popsat TE Lawrence jako egem řízeného, bezstarostného chlapa, který opravdu zní, jako by věřil, že žije v moderní době, ne v nějakém starodávném čase. A i když musí říkat několik těžkopádných slov, jako třeba citaci slavné Jeffersonovy hlášky: "Když uvážím, že je Bůh spravedlivý, bojím se o svou zemi.", dělá to s lehkostí, konverzačním tónem -, takže když dáme stranou nepřesvědčivý kostým, dal do své role trochu života (Fanoušci R-Patze, už můžete vypnout a rovnou zamířit do části s komentáři).


@RedmondBacon: Bylo opravdu úžasné sledovat Queen of the Desert.

@FreyaMagritt: Takže film je nudný, filmařsky je úžasný, příliš se soustředí na Gertrudin milostný život, obsazení Franca byla chyba a všem se líbí Rob.

@JigsawLounge: Řekněme, že scény s Pattinsonem jsou ty nejlepší, a ani zdaleka jich není dostatek! Na roky zmizí!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama