Rob pro RBB Online

9. února 2015 v 19:25 | Ajjinka |  Rozhovory

První rozhovor z Berlinale! Rozhovor prošel trojitým překladem, ale neřekla bych, že je to na něm nějak extrémně poznat. Rob mluví o filmu Life, o tom, jak se může ztotožnit se svou postavou Dennise Stocka a jak je spokojený se svou kariérou :)

Pane Pattinsone, je pořád James Dean ikonou i Vaší generace?
Rob: Jednoznačně. Obzvláť když jsem byl mladší. Znal jsem Jamese Deana ještě předtím, než jsem věděl, že chci hrát. Přečetl jsem hodně jeho rozhovorů. Předurčoval styl a měl vliv na každýho herce, už jenom svým vzhledem. Každej, kdo se naklání dopředu a snaží se při tom vypadat cool, kopíruje Jamese Deana, opravdu (směje se).


Hrajete fotografa, což je celkem ironické, když váš osobní život často komplikovali fotografové, kteří vám z něj dělali peklo. Jaké to bylo hrát fotografa?
Rob: Pořád mi peklo dělají. Abych byl upřímnej, měl jsem o fotografech velmi předpojatou představu. Třeba Anton Corbijn. Naše představy by se nemohly víc lišit. Pro Antona je celý film o přirozenosti fotografa. Já Dennise Stocka neviděl jako fotografa, ale jako někoho, kdo se snažil bejt za každejch podmínek umělcem. Viděl umělce v Jamesi Deanovi, stejně jako ho viděl v sobě. Pro mě je ten film o těch malých záviděních: "Proč je Dean branej jako umělec a já ne?" To se mi na tom líbilo.

Co se vám na filmu líbí?
Rob: Ten film má zvláštní tón, je o tolika univerzálních věcech, ale zároveň je velmi osobní. Například se zaměřuje na situaci, kdy si jako umělec stojíte v cestě sám sobě a nevyužíváte všechen svůj potenciál. To je něco, s čím se umím ztotožnit.

Často sám sobě stojíte v cestě?
Rob: Hodně herců má často pocit, že věci fejkujou, a bojí se, že si jednoho dne někdo uvědomí, že vlastně vůbec neuměj hrát. Tenhle strach mě drží od hodně věcí, na kterejch bych chtěl doopravdy dělat. A Dennise Stocka taky, místo toho, aby v sebe věřil, si vždycky najde nějakou výmluvu, proč pro tuhle práci není tím pravým. S tím jsem se uměl ztotožnit.

Kde jako herec berete svou sebejistotu?
Rob: Přestal jsem nad ní přemejšlet a prostě to dělám. Často si pak kvůli tomu později dělám starosti, ale už je příliš pozdě, takže na tom vlastně nesejde. A vždycky si připomínám, že si užívám to, co dělám.

Bylo to deset let, co jste začal svou kariéru. Čas na résumé. Jak jste se svou kariérou spokojený?
Rob: Popravdě jsem přesně tam, kde jsem chtěl bejt. Věděl jsem, že po Twilight chvíli potrvá, než se dostanu na další úroveň, ale už se k ní postupně dostávám. Samozřejmě se pořád snažím jako herec zlepšit, ale to strašně závisí na tom, jaké dostáváte nabídky. Ne každý režisér ve vás vidí potenciál.

Jaké to bylo, když Twilight sága skončila?
Rob: Neměl jsem tušení, co se sebou dělat, a pak přišla nabídka na Cosmopolis, z ničeho nic, tři týdny před tím, než jsme skončili natáčení Twilight. Všechno to změnilo. Najednou jsou mi filmy, který mám rád, na dosah jako herci.

RBB-Online, Via RobPattinson, překlad do angličtiny @enamoramiento1

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ellí Ellí | Web | 9. února 2015 v 19:35 | Reagovat

Super, díky za překlad :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama