Rob pro Reuters

15. února 2015 v 20:24 | Ajjinka |  Rozhovory

Další příjemný rozhovor. Rob mluví o tom, proč už se nezúčastní promítání svých filmů. Zmiňuje svůj nový projekt Brimstone, Fifty Shades of Grey a nastiňuje své plány do budoucna.

"Vlastně jsem se na film včera nedíval," přiznává. "Protože po Cannes jsem... dostal pocit, že trávím roky tím, že sleduju promítání svejch filmů, prostě jen sezením se srdcem bušícím v hrudníku. Už to prostě nemůžu dál dělat, pravděpodobně se na to podívám zejtra. Takže jo, ani nevím, jaká byla reakce. Většinou jsem tak trochu v tranzu, ale jo, vypadalo to, že lidi film ocenili. Byl tam pěknej potlesk a tak."


Pattinson vstoupil do podvědomí veřejnosti jako Cedric Diggory v roce 2005 v Harry Potter a Ohnivý pohár. Ale bylo to až v roce 2008, kdy se vřítil na scénu jako Edward Cullen z Twilight. Na otázku, jestli si před Twilight myslel, že by takhle vypadala sláva, odpověděl:

"Nevím, jaký jsem si myslel, že to bude. Je to divný, přijde mi, jako bych pořád dělal to samý. Řekl bych, že do Twilight jsem dělal konkurzy absolutně na všechno a snažil se dostat všechno, což je docela jiná kariéra, ale po tom... je fakt ojedinělý, když najdu něco, co se mi nejen líbí, ale jsem si u toho i jistej, že to můžu zahrát a něco tomu dodat, takže vlastně taky pořád sháním něco, na čem bych mohl dělat."

"Je to vždycky překvapení, když se ke mně dostane scénář a já jsem jako: 'Oh!'. Teď jsem se upsal k projektu Brimstone - je to jen malá role, ale překvapilo mě na ní, že... jsem opravdu vážně věděl, jak to zahrát. To si pak vždycky říkám: 'Páni, odkud to vzešlo?'. Vždycky mě překvapí, když mě vůbec něco napadne, takže jo, je to docela zvláštní kariéra," dodává.

Další velký film, který bude kromě Pattinsonova Life mít na festivalu světovou premiéru, je Fifty Shades of Grey, kde hraje Jamie Dornan. Zvláštní, že autorka tohoto bestselleru prohlásila, že knihu založila na filmu Twilight a že hrdina Christian Grey je založen na Pattinsonovo ztvárnění upíra Edwarda Cullena.

"Je to celkem zvláštní a navíc Jamieho znám... asi nějakejch deset let, možná víc... Knihu jsem teda nečetl, ale myslím si, že to musí bejt opravdu hodně jiný. Nenapadá mě, jak by to mohlo mít úspěch, kdyby to jiný nebylo. Ta fanouškovská základna je úžasná. Je tu takový hluboký spojení, který k tomu někteří lidi mají - nikdy jsem tomu nepřišel na kloub, víte, čím to přesně je. Například i tady včera na premiéře byla jedna žena, která už roky jezdí po premiérách a různejch akcích. Je to prostě hrozně zvláštní," říká Pattinson.

Nicméně Pattinson říká, že se situace kolem něj trochu uklidnila, i když jeho fanynky byly na Berlinale časně ráno a snažily se potkat svého idola.

"Dřív jsem nechal, aby to na mě mělo opravdu hodně velkej dopad, ale poslední dobou jsem se dost uklidnil. Taky trávím víc času v Londýně a tam je to úplně jiný. Když vás v Londýně někdo požádá o fotku a vy řeknete 'Ne', není to... Hodněkrát se mi v LA stalo, že se lidi začnou ptát 'Proč?'. Byl jsem pak jako: 'Opravdu? Chcete, abych vám vysvětlil proč? Tak to se s váma radši vyfotím.' Tohle v Londýně lidi nedělaj, takže je to jiný, ale jo, určitě se to uklidnilo," říká.

Nechtěl odpovědět, kde se vidí za deset let, ale přiznal:

"V několika příštích letech... Vím, že minulej rok jsem měl dva filmy - z jednoho sešlo, druhej byl posunutej na tenhle rok, takže jsem skončil s tím, že jsem dlouho čekal na další práci, ale jsem jako... 'Dobře, takovejhle rok už znovu nechci. Budu mnohem produktivnější.'. Protože se čím víc blížím k třicítce a jsem jako: 'Argh! Musím natočit hromadu věcí!'. Takže rozhodně budu víc produktivní."

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ellí Ellí | Web | 16. února 2015 v 14:42 | Reagovat

Díky za další super rozhovor! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama