Filmografie

LIFE

25. dubna 2014 v 21:13 | Ajjinka

ČESKÝ NÁZEV: LIFE (2014)
REŽIE: Anton Corbijn
ŽÁNR: Drama | Životopisný
POPIS: V roce 1955 prosazující se fotograf Dennis Stock (Pattinson) sleduje vycházející filmovou hvězdu Jimmyho Deana (DeHaan) kvůli photoshootu pro magazín LIFE. Poté, co jsou v Los Angeles a New Yorku jeho snímky zklamáni, Dennis se s Jimmym vydá na cestu do jeho maloměstského domova v Indianě. Nejenže při této cestě pořídí několik kultovních snímků ještě-ne-tolik-kultovního mladého herce, ale najde při ní i sám sebe.
- text by Ajjinka
POSTAVA: Dennis Stock


Queen of the Desert

25. dubna 2014 v 21:11 | Ajjinka

ČESKÝ NÁZEV: Queen of the Desert (2014)
REŽIE: Werner Herzog
ŽÁNR: Drama | Životopisný
POPIS: Film se soustředí na život Gertrudy Bell, cestovatelky, spisovatelky, archeoložky a průzkumnice, která byla na počátku dvacátého století nejmocnější ženou Britského impéria.
- text by Ajjinka

POSTAVA: T. E. Lawrence

Maps to the Stars (2014)

25. dubna 2014 v 21:09 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Maps to the Stars (2014)
REŽIE: David Cronenberg
ŽÁNR: Drama
POPIS: Rodina Weissových je typická hollywoodská dynastie: otec Sanford (John Cusack) je analytik a trenér, který si vydělal jmění jeho svépomocnými příručkami, matka Christina (?) se většinu času stará o kariéru jejich syna Benjieho, kterému je třináct a je dětskou hvězdičkou. Jedna ze Sanfordových klientek Havana (Julianne Moore) je herečkou a touží po natočení remaku filmu, který natočila její matka Clarice (Sarah Gadon), hvězda 60. let. Clarice je už po smrti a jako duch navštěvuje Havanu po nocích... Benjie se vrací z odvykacího programu, do kterého se přidal, když mu bylo 9 a jeho sestra Agatha (Mia Wasikowska) byla nedávno propuštěna z léčebny, kde se léčila z trestného pyromanství...
- text by Ajjinka
POSTAVA: Jerome Fontana


The Rover (2014)

25. dubna 2014 v 20:44 | Ajjinka

ČESKÝ NÁZEV: The Rover (2014)
REŽIE: David Michôd
ŽÁNR: Drama
POPIS: Děj se odehrá v blízké budoucnosti, kdy už svět jako takový trošku přestává zvládat všechen ten civilizační nepořádek a každý kope sám za sebe. Drsňák Eric v tom má jasno a kašle na všechno, na všechny i na svou minulost. Jediné, co mu zbylo, je auto. Když mu ho ale parta zlodějů ukradne, rozhodne se je v australské pustině vypátrat a zlikvidovat. Překvapivě na to však nebude sám. Pomůže mu totiž Reynolds, trochu naivní a ne zrovna inteligentní člen onoho gangu, kterého parťáci nechali ve štychu.
- text by valmez79
POSTAVA: Reynoldsimagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn, part II. (2012)

25. dubna 2014 v 20:35 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Rozbřesk, část 2 (2012)
REŽIE: Bill Condon
STOPÁŽ: 115 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: Závěrečná část světoznámé upírské ságy nás naposledy zavede do světa, kde upíři a vlkodlaci bojují nejen o svou lásku, ale i o vlastní životy. Novorozená upírka Bella a její manžel Edward mohou být konečně navždy spolu a šťastní, ale příchod jejich pozoruhodné dcery Renesmee uvede do pohybu nebezpečný řetězec událostí, které pro ně mohou skončit katastrofou. Rodina Cullenových se ale rozhodne bojovat a kontaktuje přátele z celého světa, aby spojili své síly a postavili se vládnoucímu rodu Volturiových. Velkolepá bitva, kde vítězství může vše změnit, právě začíná. Napínavé a romantické pokračování filmu Rozbřesk vám připomene proč se Twilight sága stala fenoménem a ukradla srdce dívkám a ženám po celém světě.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Edward Cullenimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Cosmopolis (2012)

25. dubna 2014 v 20:31 | Ajjinka

ČESKÝ NÁZEV: Cosmopolis (2012)
REŽIE: David Cronenberg
STOPÁŽ: 108 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Město New York, blízká budoucnost: Eric Packer (Robert Pattinson) je osmadvacetiletý nekorunovaný král Wall Street. Během jeho vyjížďky po městě dojde v ulicích Manhattanu k záhadné explozi a propukne peklo. Navíc zjišťuje, že se mu hroutí finanční impérium. Kontakt se skutečným světem, i když jen přes okna limuzíny, ještě prohlubuje jeho paranoiu. V průběhu čtyřiadvacetihodinové odysey začíná k smrti vyděšenému Ericovi docházet, že se jeho život blíží ke konci.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Eric Packerimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Bel Ami (2012)

25. dubna 2014 v 20:25 | Ajjinka

ČESKÝ NÁZEV: Miláček (2012)
REŽIE: Declan Donnellan, Nick Ormerod
STOPÁŽ: 102 minut
ŽÁNR: Drama
POPIS: Paříž druhé poloviny 19. století, Francií zmítají politické i hospodářské machinace. Spekulující bankéři a makléři mohou lehce nabýt velkého jmění. Do tohoto prostředí se z vojenské služby v severní Africe vrací pohledný mladík Georges Duroy (Robert Pattinson). Na něj zde ale čeká jen chudá existence na pařížském předměstí. Tento osud jej nikterak neuspokojuje, proto s pomocí přátel a známých a s využitím vlastní obratnosti i bezohlednosti hledá cestu vzhůru po společenském žebříčku. Kariéru zahajuje jako pomocník v Pařížských novinách. Brzy se mu však naskytne obrovská příležitost, kdy mu jeho starý známý nabídne práci politického redaktora pro významný pařížský politický plátek. Díky tomu se Duroy, kterému později žádná z pařížských dam neřekne jinak než Miláček, dostává na výsluní pařížské smetánky. Brzy se kolem něj začnou točit tři vlivné ženy. Clotilde de Marelle (Christina Ricci), která se stane jeho oddanou milenkou, ho uvede do vyšší společnosti. To ovšem Miláčkovi nestačí a naváže milenecký vztah s Madeleine Forestier (Uma Thurman), která z počátku nepříliš talentovanému Duroyovi pomáhá i s psaním prvních článků do novin. Do spleti jeho intrik se postupem času zamotá i postarší manželka jeho ředitele (Kristin Scott Thomas).
- oficiální text distributora
POSTAVA: Georges Duroyimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Breaking Dawn, part I. (2011)

25. dubna 2014 v 20:17 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Rozbřesk, část 1 (2011)
REŽIE: Bill Condon
STOPÁŽ: 112 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: V první části závěrečného dílu strhující upíří romance s názvem Twilight sága: Rozbřesk se Bella Swan (Kristen Stewart) a Edward Cullen (Robert Pattinson) po svatbě vydávají na líbánky do Ria de Janeira, kde se konečně, stranou všeho a všech, mohou naplno oddat své lásce. Jejich štěstí, ale netrvá dlouho. Bella zmítaná prudkou vášní k upírovi Edwardovi, ale zároveň upřímnou náklonností k vlkodlakovi Jacobu Blackovi (Taylor Lautner), brzy zjišťuje, že čeká dítě. Těhotenství s upírem pro ni však znamená fatální hrozbu. Čeká ji tedy bouřlivý rok plný lásky, pokušení i ztrát. Musí se s konečnou platností rozhodnout, zda vstoupí do temného, ale lákavého světa nesmrtelných, nebo zda bude žít plnohodnotným lidským životem. Nevyhnutelnost tohoto rozhodnutí se vine celým Belliným příběhem jako červená nit, na níž visí osudy obou kmenů - upírů i vlkodlaků. A jakmile se Bella rozhodne, dojde k celému řetězu nečekaných událostí, jež mohou mít nedozírné následky.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Edward Cullenimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Water for Elephants (2011)

25. dubna 2014 v 20:11 | Ajjinka


ČESKÝ NÁZEV: Voda pro slony (2011)
REŽIE: Francis Lawrence
STOPÁŽ: 115 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Dobrodružný
POPIS: Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.
- oficiální text distributora
POSTAVA: Jacob Jankowskiimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

The Twilight Saga: Eclipse (2010)

25. dubna 2014 v 20:04 | Ajjinka

ČESKÝ NÁZEV: Zatmění (2010)
REŽIE: David Slade
STOPÁŽ: 119 minut
ŽÁNR: Drama | Romantický | Fantasy | Dobrodružný
POPIS: Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
- oficiální text distributora
POSTAVA: Edward Cullenimagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com
 
 

Reklama