Idol's Eye

Projekt Idol's Eye byl oficiálně zrušen

3. listopadu 2014 v 21:43 | Ajjinka

Oh. Takže zpráva, kterou jsem psala dnes na Facebook, je bohužel pravdivá. Projekt Idol's Eye, jehož natáčení mělo před třemi dny začít v Torontu, byl zrušen. Důvodem byly údajně finance. Spolupráce Roba, Roberta De Nira a režiséra Oliviera Assayase se tak zatím nedočkáme.

Kvůli kritériím financování, která se neslučovala s producenty, se Benaroya Pictures rozhodlo formálně ukončit financování snímku s názvem Idol's Eye. Společnost nemůže riskovat svoji investici a musela ukončit produkci. Toto je něco, čemu jsme se všichni chtěli vyhnout, ale neměli jsme jinou možnost. Benaroya Pictures má v plánu ponechat si práva k filmu a přejde k jeho výrobě po úpravě scénáře a vytvoří nový filmařský tým.

Já jsem zaskočená, protože všechno do poslední chvíle opravdu klapalo. Bohužel není moc moudré nejdřív mít scénář, herce a až pak řešit finance. Je mi líto, že se filmu nedočkáme, a je mi líto i toho, že chtějí k znovuzrození tohoto projektu použít jiné filmaře a herce. Obzvlášť, když scénář napsal sám Olivier, to prostě není fér. Dobrá zpráva je snad ta, že se Rob, doufejme, navždycky zbaví knírku.

Novinky o natáčení Idol's Eye

14. srpna 2014 v 12:45 | Ajjinka

V nejnovějším čísle Production Weekly je nové info o gangsterském filmu Idol's Eye, takže tu máme malou rekapitulaci, nově s přesnými daty natáčení.

Status: 20. říjen - 23. prosinec
Lokace: Toronto, Chicago
Režie: Olivier Assayas
Obsazení: Rob Pattinson, Robert De Niro a Rachel Weisz
Obsah: V Chicagu v sedmdesátých letech to Johnu Mendellovi (Rob) přeroste přes hlavu, když vykrade zastavárnu se zbožím, které patří mafiánskému bossovi Tony Accardovi (De Niro).

Natáčení bude poměrně dlouhé, ale myslím, že z těmito lokacemi by se sem tam mohly objevit i nějaké fotky z natáčení. Zároveň se asi stále počítá s Rachel Weisz, ale moc oficiálně bych tuto informaci ještě nebrala, radši si počkáme na nějaké lepší potvrzení :)

Via @Mel452

Novinky o Idol's Eye

29. května 2014 v 23:26 | Ajjinka

Vypadá to, že už se ví, koho si Rob zahraje v dalším projektu francouzského režiséra Oliviera Assayase Idol's Eye, který je založen na článku s názvem Boosting the Big Tuna z dubna 2007, který byl zveřejněn v Playboyi.

Příběh je o zlodějích, kteří se vloupají do domu dlouholetého chicagského kmotra Tonyho Accarda. Robert Pattinson bude hrát postavu vůdce party zlodějů, která se zakládá na Johnu Mendellovi - "lichvář" a "zloděj" na volné noze, který je schopen překonat ty nejnáročnější bezpečnostní zabezpečení, ale také je to majitel strojního obchodu, který se zoufale snaží fungovat "legálně". De Niro si zahraje Accarda, který řídí chicagský gang po pět desetiletí.

Více zatím neprozradím, kdo by měl zájem, může si článek, který byl předlohou pro scénář filmu, přečíst zde. Ale upozorňuju, že pokud se jej bude scénář opravdu držet, článek je vysoce spoilerový.

Přidá se Rachel Weisz k Idol's Eye?

28. května 2014 v 18:43 | Ajjinka

Cítím, že připravovaný film Idol's Eye bude něco opravdu velkého. Už jsem psala, že se k obsazení přidal Robert De Niro, nyní to vypadá, že by se k projektu mohla připojit i oscarová herečka Rachel Weisz (Mumie, Pevné pouto). Zatím není nic potvrzeno, ale evidentně se přešlo k vyjednávání.

Film, který dříve nesl název Hubris, bude režírovat francouzský režisér Olivier Assayas, který napsal i scénář, který je založený na článku z Playboye z roku 2007 s titulem 'Boosting The Big Tuna' od Hillela Levina. Příběh sleduje skupinku zlodějů, kteří okradou může, aniž by věděli, že jde o mafiánského bosse ze Chicaga Tonyho Accarda.

Jakmile budeme vědět nějaké bližší informace, třeba o dalších tvářích, které se v projektu objeví, samozřejmě to čekejte i tady.

Robert De Niro si zahraje v Idol's Eye

28. května 2014 v 0:42 | Ajjinka

O filmu Idol's Eye jsem tu už několikrát psala, když jej zmiňoval Rob či sám režisér Olivier Assayas. A podle nejnovějších informací ze serveru Deadline, budeme mít rovnou Roberta². K obsazení tohoto akčního thrilleru o mafiánech a organizovaném zločinu se totiž nepřidal nikdo jiný než známý filmový mafián Robert De Niro!

Také se pravděpodobně přesunulo natáčení, to je momentálně naplánováno již na říjen tohoto roku a bude probíhat v Chicagu a Torontu. Olivier v jednom ze svých rozhovorů v Cannes prozradil, že film bude mít mezinárodní obsazení. Jakmile se objeví nějaké nové informace, budou i tady.

Nový projekt pro Roba pod vedením Oliviera Assayase?

13. května 2014 v 21:53 | Ajjinka

Ano, opravdu už to tak vypadá! V nejnovějším rozhovoru pro magazín Les InRockuptibles zmínil francouzský režisér Olivier Assayas, že v dalším jeho projektu bude hrát Rob.

"Vidím to ve Spojených státech, zejména po úspěchu snímků 'l'Heure d'été' a 'Carlos' jsem se stal relativně známým, což vzbuzuje v některých hercích zvědavost. Například v mém dalším projektu bude Robert Pattinson."

Podle článku ze serveru Variety z května minulého roku, je dalším Olivierovým projektem film s názvem Hubris, akcí nabitý kriminální thriller s pozadím organizovaného zločinu v Chicagu roku 1970. V květnu se psalo, že se se začátkem produkce počítá ve druhé čtvrtině letošního roku, takže pokud se plány nijak nezměnily, jde o opravdu velmi blízkou budoucnost.

Ale je to jen fanouškovský tip, Olivier mohl myslet nějaký jiný film, který má v rukávu. Každopádně je to úžasná novinka. Už v říjnu 2012 se Rob zúčastnil večeře IFC Film, která oslavovala právě režiséra Oliviera Assayase a seděl s ním u jednoho stolu.
 
 

Reklama