Rozhovory

Rob pro Jolie Magazine

9. srpna 2015 v 14:57 | Ajjinka

Po celkem dlouhé době jsem si pro vás připravila krátký rozhovor z německého magazínu Jolie. Rozhovor proběhl v době, kdy Rob na berlínském festivalu :)

Sbohem, upíre! Tenhle Brit má slušný apetit na nové role. Ale žádný strach: je sexy jako nikdy. Vlnité vlasy, ospalé oči a tak třídenní strniště na tváři - tak nyní znáte Roberta Pattinsona. Ale na rozhovoru v Berlíně se ukázal ve slušivé hipsterské bradce. Způsob, jak uniknout Twilight fanouškům? Ne, směje se devětadvacetiletý herec, bradka je pro jeho roli v novém snímku The Childhood of a Leader. A říká: "Jsme zrovna v půlce natáčení, ale možná si tu bradku chvíli nechám. Z nějakýho důvodu se mi líbí.". I tak se Robert na plátně objevuje s čistě oholenou tváří. A teď rovnou dvakrát: po boku Nicole Kidman ve filmu Wernera Herzoga Queen of the Desert a pak jako fotograf Jamese Deana ve snímku Life.

Tvoje nové filmy nemají nic společného s Twilight romancemi, díky kterým ses stal slavným. Jak těžké bylo nechat Edwarda za sebou?
Rob: Hodně těžký. Ale to jsem čekal. Můj agent mě předtím varoval, že může trvat desetiletí, než se moje kariéra bude schopná pohnout. A bojím se, že měl pravdu. Teď uběhlo sedm let a já si uvědomuju, že se můj život začíná trochu měnit. Ten pocit frustrace, že nad ničím nemám kontrolu, je naštěstí pryč. Ne bezdůvodně se teď zajímám o úplně jiný filmy.

Vůbec nebylo zábavné být idolem teenagerů?
Rob: Jo, jasně. Bylo to neskutečně vzrušující. Nejlepší byl rok mezi koncem natáčení a premiérou prvního Twilight filmu. Mohl jsem si užívat photoshooty a cestování, protože mě v tý době nikdo neznal. A pak to teprve začalo, což bylo opravdu unavující. Najednou jsem mohl chodit do klubů, ze kterých mě před rokem vyhazovač vyháněl. Taky mi už naštěstí bylo jednadvacet, takže jsem nebyl tak mladej, proto mě ty příležitosti tak nevykolejily. Už tou dobou jsem mohl pít v USA alkohol!

Jak se ti podařilo neztratit pevnou půdu pod nohama?
Rob: Vždycky jsem měl pocit, že musím někomu něco dokazovat - jako herec, jako hvězda, i jako člověk. To mě možná víc drželo při zemi. I když jsem si často přál, abych měl větší ego - možná bych si díky tomu dokázal ten frmol užívat víc.

Máš málo sebejistoty?
Rob: No, každej, kdo se dobrovolně postaví před kameru asi musí mít trochu míň sebejistoty. Navíc jsem stydlivej. A taky potřebuju mít všechno pod kontrolou. Což není pro herce nejlepší kombinace, obzvlášť když kontrolu má režisér.

Už dlouho jsi se svou přítelkyní FKA Twigs. Dovedeš si představit, že se staneš otcem?
Rob: Rozhodně, i když pořád nevím kdy. Možná proto mě tak přitahovala moje role ve filmu Life. V mým věku nemáte moc šancí zahrát si otce - a rozhodně ne takovýho, kterej nechá svou rodinu na holičkách. Osobně si to představuju samozřejmě jinak.

Mohlo by být pro dítě těžké vyrůstat s tak slavným otcem?

Rob: Nemyslím si... Moje dítě určitě bude totálně v pohodě a sebejistý. On nebo ona se na mě pravděpodobně každej den podívá a řekne si: Proč je tenhle chlap takovej podivín?

Rob pro Reuters

15. února 2015 v 20:24 | Ajjinka

Další příjemný rozhovor. Rob mluví o tom, proč už se nezúčastní promítání svých filmů. Zmiňuje svůj nový projekt Brimstone, Fifty Shades of Grey a nastiňuje své plány do budoucna.

"Vlastně jsem se na film včera nedíval," přiznává. "Protože po Cannes jsem... dostal pocit, že trávím roky tím, že sleduju promítání svejch filmů, prostě jen sezením se srdcem bušícím v hrudníku. Už to prostě nemůžu dál dělat, pravděpodobně se na to podívám zejtra. Takže jo, ani nevím, jaká byla reakce. Většinou jsem tak trochu v tranzu, ale jo, vypadalo to, že lidi film ocenili. Byl tam pěknej potlesk a tak."

Rob pro RBB Online

9. února 2015 v 19:25 | Ajjinka

První rozhovor z Berlinale! Rozhovor prošel trojitým překladem, ale neřekla bych, že je to na něm nějak extrémně poznat. Rob mluví o filmu Life, o tom, jak se může ztotožnit se svou postavou Dennise Stocka a jak je spokojený se svou kariérou :)

Pane Pattinsone, je pořád James Dean ikonou i Vaší generace?
Rob: Jednoznačně. Obzvláť když jsem byl mladší. Znal jsem Jamese Deana ještě předtím, než jsem věděl, že chci hrát. Přečetl jsem hodně jeho rozhovorů. Předurčoval styl a měl vliv na každýho herce, už jenom svým vzhledem. Každej, kdo se naklání dopředu a snaží se při tom vypadat cool, kopíruje Jamese Deana, opravdu (směje se).

Rob pro The Independent UK

28. září 2014 v 12:05 | Ajjinka

Minulý rok se herec rozhodl prodat svou vilu v Griffith Park poblíž slavného nápisu Hollywood v Los Angeles. Tvrdí, že byl příliš mladý, aby se uvázal k tak ohromnému majetku.

"Ten dům byl úžasnej," říká o vile, kterou prodal za 6,37 milionů dolarů. "Moc jsem nad tím nepřemejšlel, když jsem ho pořizoval. Žil jsem v LA a zůstával jsem po hotelech, a pak jsem měl poprvý pořádný peníze."

Když říká peníze, myslí tím ohromnou sumu pro každého, ne jen pro britského herce. Podle průzkumů získal 20 milionů za poslední část Twilight, ságy, která mu zařídila celosvětovou slávu. Pattinson přiznává, že prodej domu byl součástí jeho odloučení se od Hollywoodu. "Pokud jste ten typ člověka, co potřebuje bejt do věcí dostrkanej, pak pro vás není Hollywood to správný místo, takže si myslím, že možná s LA končím. Během posledních tejdnů jsem si to uvědomil."

Rob pro The Province

27. září 2014 v 22:02 | Ajjinka

"David je vážně vtipnej," říká Pattinson. "Mám ho rád jako člověka a taky pomáhá, že se mi líbí jeho práce. Líbí se mi, jak fungujou jeho natáčecí placy: Jsou hrozně příjemný a cejtím se na nich víc sebevědomej."

Pattinson prozrazuje, že Cronenenberg nikdy nepanikaří, když čelí neznámému. Dovoluje příběhu a postavám, aby se přirozeně vyvíjely.

"U Cosmopolis jsem byl vyděšenej, protože to byl scénář tak plnej slov, nedělal jsem žádný natáčecí zkoušky a do dne před natáčením jsem s ním nemluvil ani o svý postavě. Říkám vám, že jsem se skoro nervově zhroutil, protože jsem předpokládal, že si myslí, že vím přesně, co dělám a pak se s tím na place prostě vytasím," směje se Pattinson.

Rob pro Metro UK

13. srpna 2014 v 18:44 | Ajjinka

Nový, celkem krátký, rozhovor pro Metro UK. Rob mluví o natáčení v Austrálii, o tom, že nechtěl jíst místní jídlo, na kterém byla hovna much, o hodnotě svých autogramů a krátce i o projektu The Lost City of Z. Po celkem dlouhé době rozhovor od reportéra, který zní celkem sympaticky. Poslední větou mě úplně oddělal :))

Režiséři mu nadbíhají. Dívky kvůli němu křičí. Ale Pattinson to zvládá bez zacházení v rukavičkách - alespoň podle natáčení jeho posledního filmu The Rover, postapokalyptického thrilleru, kde hraje po boku Guy Pearce.

Natáčelo se v australské poušti, kde nebylo žádných třicet přívěsů a žádný pětihvězdičkový catering. "Byl jsem v podstatě odkázanej žít dva a půl měsíce na chlebu a barbecue omáčce," říká. Ne, nebyla to žádná nová verze šílené diety, Pattinson se jen nechtěl otrávit jídlem.

"Bylo tam tolik much... a já prostě nechtěl jíst jejich hovna."

Rob pro The Sunday Times

10. srpna 2014 v 23:37 | Ajjinka

Rozhodla jsem se pro vás přeložit další rozhovor, který Rob vedl s reportérem z The Sunday Times v době, kdy probíhal filmový festival v Cannes. Rozhovor byl zveřejněn teprve před pár dny, většinu tvoří novinářská omáčka, ale Robovy citace jsou super. Úplně celý si jej můžete vždycky přečíst v originále ve zdrojovém odkazu :)

Nejlepší věc na Robertu Pattinsonovi je to, jak je divný. Kdyby nehrál, byl by jedním z těch, co se v kanceláři kření polovičatým úsměvem a při chůzi se vyhýbají výdejníku vody. Je přátelský, ale divný. Potkali jsme se v květnu na filmovém festivalu v Cannes po té, co dokouřil cigaretu pod oblohou, která sotva zadržovala déšť. Nazvat jeho oblečení grunge stylem by popíralo všechno, o co v grunge stylu jde. Je prostě ledabylé: tričko, košile, botasky, bílé džíny. "Mám takovou kocovinu," zasténá, když zapnu diktafon. "Cejtím se příšerně."

Rob pro Esquire UK

30. července 2014 v 13:42 | Ajjinka

Tak. Řeknu vám, že tohle byl masakr. Pět stránek ve Wordu. Hodně z toho tvoří ta okolní novinářská omáčka, některé nepodstatné části jsem vynechala. Všechny Robovy citace jsou psané tučně, takže doufám, že bude rozhovor dostatečně přehledný. A nečekaně jde o opravdu skvělý kousek, i když občas byl reportér Sanjiv Bhattacharya pěkný debil, což vy už ale nezjistíte, protože jsem jeho hloupé řeči a narážky odvážně vynechala... Čím Rob otvírá flašku piva? Proč kouká na Game of Thrones vždycky v neděli večer? Proč u Jimmyho Kimmela začal mluvit o svých údajně těžkých slinách? Na co upozorňuje produkční společnosti, se kterými pracuje? V rozhovoru najdete odpovědi na tyto čtyři otázky a samozřejmě i na mnohé další. Enjoy!

Je osmadvacetiletým britským hercem, který přežil zkoušku ohněm - Twilight fenomén, bulvární šílenství -, aby se stal naším nejslibnějším vůdčím hercem. V příštích měsících uvidíte jeho skvělé výkony ve filmech Davida Cronenberga, Wernera Herzoga a Antona Corbijna. První je The Rover, film, který toto léto musíte vidět. Abychom to oslavili, pozvali jsme muže ze zářijové obálky Esquire v LA na pivo a grilovačku.

Rob pro The Vent

28. července 2014 v 22:09 | Ajjinka

Díky, že jste o tenhle překlad projevili zájem, je hezké vědět, že rozhovory někdo doopravdy čte. Tenhle je opravdu skvělý, sice v něm jsou i otázky týkající se The Rover (rozhovor byl pořízený v květnu v Cannes), ale zároveň se dozvídáme plno nových věcí. Rob o filmu Life, o cestování a politice.

Pattinson se narodil a vyrůstal v Londýně, a jeho herecká kariéra začala v šestnácti letech v televizním filmu Ring of the Nibelungs. O rok později ztvárnil Cedrica Diggoryho v Harry Potter a Ohnivý pohár. Hrál v pěti obrovsky úspěšných Twilight filmech a dalších snímcích jako Bel Ami a Cosmopolis.

Jak to jde?
Rob: Vždycky večer zapomenu na to, že mě ráno čeká hromada rozhovorů, takže zůstanu vzhůru celou noc (směje se). Je to hrozný!

Rob pro Philippine Daily Inquirer

29. června 2014 v 19:39 | Ajjinka

Mám tu pro vás další překlad rozhovoru, o kterém jsem se zmiňovala v minulém článku. Jde opravdu o skvělý rozhovor, uvolněný, vtipný. Rob mluví o svém albu, lidstvu, dětech, filmech,... Pokud chcete vědět, co by dělal, kdyby mu zbýval den života, nebo jak se vyrovnává se stresem, určitě si tenhle milý rozhovor přečtěte! :)

"Don't hate me 'cause I'm beautiful... Now do the prettz girl rock, rock, rock," zpívá Robert Pattinson společně s písničkou Pretty Girl Rock Keri Hilson, která hraje v rádiu jeho auta před násilným okamžikem, jde o ojedinělý humorný prvek v The Rover Davida Michoda. V hotelu Four Seasons v Los Angeles se nám tak hned nabízí otázka, jestli někdy v blízké budoucnosti Robert vydá album.

"Vždycky se snažím zjistit jak... ale je to docela složitý," odpovídá herec, který se svým krátkým sestřihem, tmavými kalhotami, černou bundou, hnědou košilí a bílým tričkem vypadá chlapecky. Smějící se 28letý Robert říká: "Chci ho stačit vydat do třicítky, po ní už je to lehce trapný."
 
 

Reklama